YouTube’dan ortalığı karıştıracak ‘dislike’ kararı!

YouTube bugün platformdaki dislike (beğenmeme) butonu için bir açıklama yaptı. Platform, vakit zaman içerik üreticilerinin bu özellik üzerinden akına uğradığını belirtti. Bu nedenle, platformun yöneticileri ve geliştiricileri aldıkları bir kararla beğenmeme sayısını gizleyecek. Pekala, buton büsbütün mi kaldırılacak? İşte platformun açıklamasına nazaran bu kararın ayrıntıları…

YouTube, dislike sayısını gizledi!

YouTube’dan gelen yeni bir açıklama ile platformun değerli bir özelliği artık değişecek. Platformda bundan sonra beğenmeme sayısı yalnızca içerik üreticiye görünecek. Yani özel (gizli) hale getirilmiş olacak. Lakin kelam konusu buton büsbütün kaldırılmadı. Yani hâlâ beğenmediğiniz bir içeriği üreticisine şikayet edebilirsiniz.

Görüntü içerik akışı platformu YouTube, dislike hakkındaki yeni kararın değerli olduğunu belirtti. Zira bu kararın içerik üreticilerini tacizden daha yeterli koruyacağına inanıyorlar. Vakit zaman içerik üreticileri, ‘beğenmeme akınları‘ olarak isimlendirilen tacizlerle karşı karşıya kalıyor. İşte bu bilhassa kelam konusu taarruz tehdidi zayıflayacak.

Bu ortada, içerik oluşturucular dislike sayılarını YouTube Studio‘da takip edecek. Ayrıyeten içerik üreticileri, YouTube Studio’da görüntülerinin performanslarıyla ilgili çeşitli tahlillere de ulaşabiliyor.

Değişiklik, YouTube platformunun bu yılın başlarında yürüttüğü bir denemenin kesimi. Platformun maksadı, bu tıp değişikliklerin beğenmeme hücumlarını ve içerik oluşturucu tacizini azaltıp azaltamayacağını belirlemek. Bu ortada, nispeten daha küçük bir kitleye sahip içerik oluşturucular daha fazla bu tıp taarruzlara maruz kalıyor.

Beğenmeme sayısındaki değişiklik, bugünden itibaren etkin olacak. Değişiklik, tüm aygıtlarda ve web dahil olmak üzere YouTube platformlarında artık global olarak kullanımda.

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Paravan Blog