Yeni Assassin’s Creed fiyatsız olacak mı? Ubisoft resmen açıkladı!

Şimdi Assassin’s Creed Valhalla geliştirme sürecindeyken basına sızdırılan Assassin’s Creed Infinity ile ilgili Ubisoft cephesinden resmi bir açıklama yayınlandı. Bir müddettir oyunun oynamasız fiyatsız (Free2Play) kategorisinde bir üretim olacağına dair tezlere Ubisoft yetkililerince son nokta koyuldu.

Assassin’s Creed Infinity fiyatsız bir oyun olmayacak

2017 yılında piyasaya sürülen Assassin’s Creed Origins ile kabuk değiştiren ve eski başarılı günlerine dönen seri bir kere daha istikamet değiştirmeye karar verdi.

Assassin’s Creed Valhalla’nın geliştirilme sürecinde basına sızan bilgilerde, yeni oyunun genişleyen bir servis modeli olarak piyasaya çıkacağı argüman edilmişti. Bu yeni modelle, oyuncular her sene yeni bir oyun almak yerine gelen yeni içeriklere ve tarihi devirlere farklı ayrı para vererek oyunun devamlılık gösterecek olan yapısına dahil olacaktı.

Uzun bir müddet bu dedikodulara cevap vermeyen Ubisoft, geçtiğimiz Haziran ayında yaptığı bir açıklama ile bu söylentileri doğruladı. Assassin’s Creed Infinity kod ismiyle geliştirilen yeni üretimin, daima yeni içeriklerin eklendiği bir dünyaya sahip olacağını belirten yetkililer, o günden beri oyunun fiyatsız olup olmayacağına dair bilgi paylaşmamışlardı.

Bu hafta içerisinde yapılan bir röportajda, Ubisoft CEO’su Yves Guillemot’a Assassin’s Creed Infinity’nin oynaması fiyatsız bir imal olup olmayacağı soruldu. Guillemot, oyunun fiyatsız olmayacağını, hakikaten birinci piyasaya çıktığı halinde dahi birçok kıssa elementi barındıracağını belirtti. Ubisoft CEO’su, oyunun şimdi erken imal basamaklarında olduğu ve yakın gelecekte piyasaya çıkmasının beklenmemesi gerektiğini de kelamlarına ekledi.

Pekala sizler Ubisoft cephesinden gelen haberle ilgili neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizlerle paylaşmayı unutmayın.

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Paravan Blog