Xbox Series X küçük buzdolabı, piyasaya çıktığı üzere tükendi!

Geçtiğimiz yıl piyasaya sürülen Xbox Series X, duyurulduğu birinci gün küçük buzdolabına benzetilmiş ve Microsoft, bu mevzuda alay konusu olmuştu. Ünlü şirket, bu tenkitleri epeyce yumuşak bir biçimde karşıladı ve eseri nitekim de üretmeye karar verdi. Geçtiğimiz hafta içerisinde piyasaya çıkan buzdolabı, kısa müddet içerisinde tükendi.

Xbox Series X küçük buzdolabı, şakayken gerçek oldu

E3 2019 sırasında yapılan bir lansmanla duyurulan Xbox Series X ve Series S dizaynlarıyla bir mühlet alay konusu olmuştu. Bilhassa Series X, oyuncular tarafından küçük buzdolabına benzetilmiş ve ünlü şirket Microsoft’a toplumsal medyada latife dolu iletiler yağmıştı. Lakin Microsoft, bu durumu fırsata çevirdi ve küçük buzdolabını sahiden de üretmeye karar verdi.

2021’in başlarında dolabın üretimine başladığı söylenen Microsoft’un bu bahiste latife yaptığı düşünülüyordu lakin geçtiğimiz aylarda durumun bu türlü olmadığı ortaya çıktı.

19 Ekim 2021 tarihinde ön-siparişe açılan ve Amerika Birleşik Devletleri, İngilitere ve birtakım Avrupa ülkelerinde satışa sunulan eser, ABD’deki bütün teknoloji marketlerinde tükendi. 99 dolar etiketiyle satılan Xbox Series X Küçük Fridge, ön siparişlerde büyük bir ilgiyle karşılanmıştı. Görünen o ki eser, ön siparişlerin akabinde mağazalarda da kapış kapış satılmış durumda.

Microsoft bu yıl yalnızca oyun sanayisinde değil, öteki alanlarda da ağır bir yıl geçirdi. Power On: The Story of Xbox isimli belgeseli 13 Aralık tarihinde yayınlayacak olan şirket, bununla birlikte hudutlu sayıda üretilecek olan Xbox ayakkabıları için Adidas ile anlaşmıştı. Ayakkabılar bu ayın başında piyasaya sürüldü ve kısa müddette tükendi.

Şirket tarafından şimdi resmi bir açıklama yapılmamış olsa da Xbox’ın 20. yıl kutlamaları için de kullanıcıların ilgisini çekebilecek farklı bir eserin daha piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Pekala sizler Xbox Series X küçük buzdolabı hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce de eser ilgi cazip mi? Görüşlerinizi bizlerle yorumlar kısmından paylaşmayı ihmal etmeyin.

SDN Yorumları 0 Yorum

Yorum Yap İptal

Bir dahaki sefere yorum yaptığımda kullanılmak üzere adımı, e-posta adresimi ve web site adresimi bu tarayıcıya kaydet.

Δ

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Paravan Blog