Xbox için yayınlanacak 2 oyun demosu kazara sızdırıldı!

Dünyanın en itibarlı oyun ödüllerinden biri olan The Game Awards, o yıl piyasaya çıkan büyük üretimlere ödül verilmesinin yanı sıra yeni ve sürpriz üretimlerin da duyurusunun yapıldığı bir aktiflik oluyor. Xbox Game Store, ödül merasiminde sunulacak iki oyun demosunu ezkaza sızdırdı.

Xbox Game Store, kendi oyunlarını sızdırdı

2014 yılından beri sistemli olarak gerçekleştirilen ve görüntü oyun dünyasının en itibarlı ödüllerinin dağıtıldığı The Game Awards uzun yıllardır oyun gazetecisi Geoff Keighley tarafından sunuluyor. Bir mühlet öncesine kadar The Spike Görüntü Game Awards ismiyle anılan merasim, pandemi nedeniyle verilen ortanın akabinde bu yıl da ABD’nin Los Angeles kentinde düzenlenecek.

9 Aralık Perşembe gecesi Türkiye saati ile gece 04.00’da gerçekleştirilecek olan aktiflik bu yıl da sürpriz oyun duyurularına sahne olacak. Her ne kadar oyun üretimcileri yapacakları bu sürpizleri son güne kadar saklamayı tercih etse de neredeyse her yıl çeşitli sızıntılar yaşanıyor. Bu sene gelen sızıntı ise duyuruyu yapacak olan Microsoft Xbox cephesinden oldu.

Xbox Store üzerinde periyodik olarak güncellemeler yapan Microsoft, bazen yeni devirde platforma gelecek olan üretimleri da erkenden listeleyebiliyor. 9 Aralık’taki aktiflik kapsamında kullanıcıların beğenisine sunulacak olan iki demo; Nobody Saves The World ve Mind Scanners oyunlarının yayınlanacağı şimdiden açık edilmiş oldu.

The Outer Zone’un üretimcileri tarafından bu yıl piyasaya sürülen Mind Scanners, retro-füturistik bir simülasyon oyunu. 30 Kasım’da Game Pass için geleceği söylenen oyunun neden demosunun çıkacağı şu an için bir soru işareti. Gerçekten aktifliğin düzenlendiği tarihte oyun esasen fiyatsız olarak sunulmuş olacak. Bununla birlikte Nobody Saves The World ise Drinkbox Studios tarafından geliştirilen ve 2022’nin başında piyasaya sürülmesi beklenen bir RPG…

Pekala sizler Xbox cephesinde yaşanan bu durum hakkında neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi bizlerle yorumlar kısmında paylaşmayı ihmal etmeyin.

SDN Yorumları 0 Yorum

Yorum Yap İptal

Bir dahaki sefere yorum yaptığımda kullanılmak üzere adımı, e-posta adresimi ve web site adresimi bu tarayıcıya kaydet.

Δ

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Paravan Blog