Xbox cephesi, Game Pass tenkitlerine karşılık verdi!

Xbox yeni jenerasyon oyun dünyasını, birtakım yeniliklerle karıştırmayı başardı. Konsol tarafında fiyat performans eseri bir model getiren şirket, oyunları da Game Pass abonelik sistemine dahil etti. Daha ucuza yüzlerce oyunun oynanmasını sağlayan sistem, pek çok rakip firmanın da maksadında yer aldı.

Öncelikle sistemin, sürdürülebilirliği tartışma konusu olurken, Microsoft aksisini düşünüyor. Xbox cephesinin en yetkili ismi olan Phil Spencer, iş modeline dair birtakım açıklamalarda bulundu.

Xbox: “Game Pass, parayı çöpe attırmıyor!”

Basına konuşan Phil Spencer, sisteme dair umutlarını aktardı. Katiyetle boşa yapılan bir harcama olmadığını belirten yönetici, kelamlarına şunları ekledi:

Gelecekte kazanacağımız para için şimdiden boşa harcama yaptığımızı düşünen pek çok insan bulunmakta. Fakat hayır. Game Pass abonelik sistemi epey sürdürülebilir bir yapıya sahip. Ayrıyeten platform büyümeye de sürat kesmeden devam ediyor.

Xbox‘ın 20. yılının geride kaldığı geçtiğimiz günlerde, abonelik sisteminin mevcut durumuna yönelik de birtakım açıklamalarda bulunuldu. Microsoft‘un CEO‘su Satya Nadella, Game Pass‘in tam 18 milyon oyuncuya ulaştığını açıkladı. Geçtiğimiz günlerde piyasaya çıkan Forza Horizon 5‘in birinci günden abonelik sistemine dahil olması, oyuncuların yüzünü güldürdü.

Bu üslup atılımlara devam eden Xbox cephesi, merakla beklenen Halo Infinite’i de abonelerine sunacak. Şirket kendi çatısı altından çıkan en son oyunları, oyuncularla buluşturmayı planlıyor. Bu atılımlar sayesinde de sistemin büyüdüğü kaydediliyor.

Oyuncuların da hayli mutlu olduğunun öğrenildiği Game Pass, Forza Horizon 5 ile yeni bir rekoru geride bıraktı. Birinci günden abonelere sunulan oyun, birinci hafta içerisinde 8 milyon oyuncu ya ulaşmayı başardı. Bu sayı Xbox Games Studio tarihinde bir birinci olarak kayıtlara geçti.

Yakın vakitte iki yeni oyun daha geliştirmek için çalışmalara başladığı öğrenilen şirketin, agresif atılımlar yapacağı da tez ediliyor. Bilhassa merakla beklenen Elder Scrolls VI, Xbox özel olarak piyasaya çıkabilir. Şimdilik dedikodu olan bu gelişme, oyun dünyasındaki taşları yerinden oynatacak güçte diyebiliriz.

Sizlerde Xbox Game Pass‘e dair görüşlerinizi bizlere aktarabilirsiniz.

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Paravan Blog