WhatsApp’tan kullanıcıları sevindirecek ‘çıkartma’ güncellemesi!

WhatsApp, çok yakın bir tarihte yeni ‘çıkartma‘özelliğini herkese sunacak. Bilindiği üzere platformda kendi çıkartmalarını paylaşmak isteyenler farklı taşınabilir uygulamalar kullanmak zorunda kalıyordu. Bu uygulamalar sayesinde kullanıcılar, özgün çıkartmalar geliştiriyordu. Lakin WhatsApp’ın artık bu duruma bir son vermeye çalıştığını görüyoruz. Meta’ya bağlı toplumsal medya platformu, kullanıcıların yüzünü bir oldukça güldürecek!

Whatsapp, özgün çıkartma oluşturmanıza müsaade verecek

91mobiles‘in haberine nazaran, sızıntı kaynağı Mukul Sharma değerli bir güncellemeyi keşfetti. WhatsApp’ın beta sürümünde çıkartma özelliğini geliştirmeye çalıştığını fark etti. Böylelikle platform, kullanıcıların kendi çıkartmalarını oluşturmalarına müsaade verecek.

91mobiles’in ulaştığı ekran manzarası.

WhatsApp, çıkartma özelliği üzerinde çalışırken bir ekran manzarası de haber kaynaklarına ulaştı. Özelliğin ekran imajında ‘oluştur’ metni ve bir ‘+’ simgesini görüyoruz. Görünüşe nazaran en son sürümle birlikte kullanıcılar, bir fotoğraf yükleyerek kendi çıkartmalarını oluşturabilecek.

Bununla birlikte, özelliğin birkaç hafta içinde herkese sunulmasını bekliyoruz. Ayrıyeten şu anda WhatsApp sadece harici uygulamalardan üçüncü taraf çıkartmaların eklenmesine müsaade veriyor. Yani bilhassa birlikte artık bunlara muhtaçlık kalmayabilir.

WhatsApp, yeni çıkartma özelliğini öncelikle Android‘de başlatacaktır. Daha sonra iOS‘a da gelmesini bekliyoruz. Bunun dışında, yeni ‘oluştur’ simgesi mevcut çıkartma kısmının yanına yerleştirilebilir. Bu husus hakkında yeni gelişmeler geldikçe sizinle paylaşmaya devam edeceğiz.

İlaveten, WhatsApp’ın sohbetlerdeki herkes için bildirileri silebilmenize yönelik yeni çalışmaları olduğunu biliyoruz. Platform, vakit sonunu artırmaya çalışıyor. WhatsApp şu anda bir iletisi herkesten silmek için 1 saat, 8 dakika, 16 saniye müddet tanıyor. Lakin vakit sonunun gelecekteki bir güncellemede daha da uzatılacağı söyleniyor.

Özellik şu anda test basamağında ve beta test kullanıcıları için de mevcut değil. Bu ortada, birinci olarak bildiri silme rastgele bir mühlet sonunu kaldırmaya çalıştığı istikametinde haberler geldi. Lakin daha sonra yalnızca süreyi uzatacağı biçiminde haberler çıktı. Bu özellik, WhatsApp Desktop beta 2.2147.4’te görüldü. Platform, vakit hududunu 6 gün 8 dakika olarak değiştirmeye çalışıyor.

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Paravan Blog