WhatsApp’ın tanınan özelliği Instagram’a geldi!

Dünyanın en tanınan toplumsal medya uygulamalarından biri olan Instagram, yeni özellikler kazanmaya devam ediyor. Çeşitli yeniliklerle kullanıcılarla olan etkileşimi artırmayı hedefleyen platform, son olarak sevilen bir WhatsApp özelliğini bünyesine kattı.

Neredeyse WhatsApp‘ın kuruluşundan beri hayatımızda olan “durum ayarlama” Instagram‘a eklendi. Bundan sonra kullanıcılar isterlerse müsait ya da meşgul üzere o anki hallerini belirten bir durum bildirebilecekler. Pekala bu özellik nasıl kullanılır? İşte ayrıntılar…

Instagram durum ayarlama nasıl yapılır?

Instagram kullanıcılarının bu yeni özellikten yararlanmak için izlemeleri gereken adımlar ise epeyce kolay. Birinci olarak uygulamadan giriş yapmanız kaide. Büsbütün taşınabilir odaklı olan platform, ne yazık ki pek çok özelliği olduğu üzere durum ayarlamayı da masaüstü siteye getirmemiş.

İkinci olarak ise isminizin çabucak altında bulunan “durum ayarla” tuşuna dokunmanız gerekiyor. Hatırlatmakta yarar var ki özellik kademeli olarak yayınlanıyor ve birinci etapta her kullanıcıya açık olmayabiliyor. Daha sonra ise çalışıyor, kutlama yapıyor, meşgul ve keyifli seçeneklerinden birini işaretlemeniz kâfi olacaktır.

Çabucak akabinde ise seçtiğiniz durum karşınıza çıkacaktır. Şimdilik seçenekler epeyce kısıtlı. Fakat şirketin tıpkı vaktinde WhatsApp‘ta olduğu üzere saha fazla seçeneği platforma eklemesi bekleniyor. Buna hazır olanı kullanmak yerine kullanıcıların kendi yazdığı durumlar da dahil.

Pekala siz bu husus hakkında neler düşünüyorsunuz? Instagram‘ın son periyotta yaptığı yenilik ve geliştirmelerden mutlu musunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Paravan Blog