WhatsApp, tartışmalı yeni emojilerini yayınladı!

WhatsApp bugün beta 2.21.23.4 sürümünü Android aygıtlara getirdi. Bu noktada iki emojiyi uygulama bünyesine ekledi. Bu emojilerin yeni sürümü artık farklı bir dizaynla karşımıza çıkıyor. Betaya gelen eşcinsel emojisi gelecekte bir güncellemede iki farklı cilt tonu emojisinin birleştirilmesini sağlayan bilhassa de uyumlu hale geliyor.

Tanınan anlık iletileşme uygulaması, bu güncellemeyle durum eklemelerine karşılık verilmesini engelleyen yanılgı için tahliller getirdi. Güncelleme şu anda beta test programına katılan şahıslar için otomatik dağıtım kademesinde yer alıyor.

Android için WhatsApp beta, yeni özellikler aldı

WhatsApp‘ın getirdiği bu güncelleme eşcinsel çiftleri temsil ediyor. Aşağıda yer alan ekran imgesinde de göreceğiniz üzere birebir çeşit emojinin evvelki sürümle karşılaştırmasını içeriyor. WhatsApp bu noktada birtakım değişiklikleri sessizce gerçekleştiriyor. Bunlar genelde birinci bakışta belirli olmayan çeşitten ayrıntılar oluyor.

Fotoğraf: WaBetaInfo

Son birkaç hafta içerisinde anlık iletileşme uygulaması, üç küçük yeniliği sessizce ve gizlice ortaya sunmuştu. Şu anlık beta kullanıcıları için yayınlanan güncellemenin ne vakit kararlı sürüme geleceği belirli değil. Bu durumda WhatsApp‘ın bir açıklama yapması bekleniyor.

İletileşme uygulaması evvelce cilt rengi kombinasyonu getirmişti

WhatsApp, 2.21.22.8 beta sürümünde çift emojileri için cilt rengi kombinasyonlarını getirmişti. Aşağıdaki ekran imgesinde yer aldığı üzere iki farklı emoji kullanarak farklı cilt kombinasyonları oluşturabiliyorsunuz. Daha sonradan kararlı sürüme çıkan özellik, 2.21.23.4 sürümünde gelen iki emojiyi de destekleyecek.

Fotoğraf: WABetaInfo

Bu tip güncellemeleri evvelce almak için Google Play Beta Program bünyesine dahil olmanız gerekiyor. Bunun için şu anda limitler doldu. Fakat açıldığı vakit buraya tıklayarak sizde iştirakçilerin ortasında yer alabilirsiniz.

Sizler WhatsApp hakkında ne düşünüyorsunuz? Yeni gelen özelliği nasıl buldunuz? Fikirlerinizi bizlerle paylaşmayı ihmal etmeyin!

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Paravan Blog