WhatsApp, nihayet UWP ve macOS için uygulama geliştiriyor!

Son haberlere nazaran WhatsApp, macOS ve UWP için iki yeni uygulama geliştiriyor. Uzun vakittir beklenen gelişmeye ait bir ipucu nihayet bugün geldi. 2 yıl evvel WhatsApp’ın Windows aygıtlarda çalışacak bir uygulama üzerinde çalıştığı haberleri gündem olmuştu. 2019’daki bu Universal Windows Platform (UWP) uygulaması haberleri heyecan oluşturmuştu. Çünkü kelam konusu teknolojiyle geliştirilen uygulamalar Windows 10+ ve Xbox üzerinde çalışabilecek.

WhatsApp, UWP için yeni bir adım atıyor

WABetaInfo, bugün dikkat cazibeli bir gelişmeyi yakaladı. Twitter’da bir paylaşım yapan ‘ALumia Italia’ hesabı, Kozmik Windows Platformu uygulamasının geliştirilmesiyle ilgili değerli detayları keşfetti. Buna nazaran, UWP ve macOS Catalyst uygulamaları, gelecekteki bir güncellemede kullanıcıların karşısına çıkacak.

WhatsApp için UWP uygulamasına ait detayları paylaşan kelam konusu hesap, birkaç ekran manzarasını de yayımladı. Bu haber Windows kullanıcıları için epeyce değerli. Zira kullanıcılar, WhatsApp’ı kullanmak için WhatsApp Masaüstü’nden farklı, yeni bir eksiksiz bir uygulama yükleyebilecekler.

Bunun dışında, bu uygulamanın çoklu aygıt takviyesine sahip olduğunu da hatırlatmak isteriz. Yani çalışması için telefonunuzun internete bağlı olması gerekmiyor. Bununla birlikte, uygulamanın geliştirilme evresinde olduğunu ve halka açık olmadığını belirtelim.

Ayrıyeten WABetaInfo, WhatsApp’ın macOS Catalyst‘te yayınlanacak yeni bir uygulama üzerinde çalıştığını da doğruladı. Pekala, bu nasıl oluyor? iPad uygulaması sayesinde… Çünkü Apple, uyumlu iPad uygulamalarının macOS Catalyst üzerinde kullanılmasına müsaade veriyor. Bununla birlikte, WhatsApp takviyesi ise ilerleyen bir tarihte aktifleşecek. Zira şu anda geliştirilme basamağında.

Bununla birlikte, macOS uygulamasının görünümü hakkında da bilgiler var. Buna nazaran, iPad uygulamasına benzeyecek. Haber kaynakları, bunun için iPad uygulamasının çıkmasını beklememiz gerektiğini vurguluyor. Üstelik şimdi çıkış tarihi de aşikâr değil.

Bu hususlar hakkında yeni bir gelişme olursa sizinle paylaşacağız.

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Paravan Blog