Valve, yeni bir Half-Life oyunu geliştiriyor!

Valve Half-Life serisine yeni bir oyun daha kazandırmayı planlıyor. Steam Deck için tüm çalışmalarını sürdüren şirket, yeni oyunu ile el konsoluna daha fazla oyuncu çekmeyi planlıyor. Hali hazırda çok tanınan bir seri olan Half-Life ise bu mevzudaki en hakikat seçim olabilir.

Citadel kod isimli bir proje geliştiren şirket, teknik olarak Half-Life 3′ü yapmıyor. Valve, daha farklı denemelerle markayı genişletmek için uğraşıyor.

Half-Life, strateji oyunu oluyor

YouTube üzerinden paylaşılan sızıntıya nazaran yeni Half-Life oyunu, tam manasıyla FPS (birincil şahış nişancı) olmayacak. Valve, seriye yeni bir hava katmak için üretimi, farklı kategorilerde harmanlamayı planlıyor. Alyx ile VR dünyasına başarılı bir giriş yapan şirket, yeni denemelerle daha farklı profildeki oyuncuları da kainatına çekmeyi planlıyor. Ayrıyeten Steam Deck için de geri sayıma geçen Valve, konsolunu güçlü bir formda piyasaya sunmak istiyor.

Yapılan sızıntılara nazaran yeni Half-Life oyunu, gerçek vakitli strateji tabanlı olacak. Şirket tıpkı vakitte Left 4 Dead serisindeki üzere eşli oynama imkanını da oyunculara sunmak istiyor. Birden fazla üretimin harmanına benzeyecek yeni oyun, dahil olduğu cihanla de isminden kelam ettirmek istiyor.

2018‘den bu yana geliştirilen Citadel kod isimli imal, başlangıçta VR için planlanmış. Lakin daha sonradan Steam Deck ile planlar değiştirilmiş ve el konsoluna uygun bir oyun geliştirme kararı alınmış. Tam olarak senaryosu muhakkak olmayan üretim, kainatın tam neresinde olacak aşikâr değil. Ayrıyeten dedikodu bazında olan bilgiler, şimdi tam manasıyla kesinleşmedi.

Half-Life 3‘ü bekleyen hayranları üzebilecek olan gelişme, genel kainata ilgi duyanları sevindirecek cinsten. Hiçbir formda seriye üçüncü oyunu kazandırmakla ilgilenmeyen Valve‘ın farklı denemelerle risk aldığını söylemek yanlış olmaz. Şirket, seriyi farklı bir yere taşırken, mevcut oyuncularını da kaybedebilir. Bakalım ilerleyen süreçte Citadel ile alakalı farklı bilgiler ortaya çıkacak mı, bekleyip göreceğiz.

Pekala sizler yeni Half-life‘ı deneyimlemek ister miydiniz? Valve‘ın hala üçüncü oyunu çıkartmamasını nasıl değerlendiriyorsunuz? Husus ile alakalı görüşlerinizi bizlere aktarmayı unutmayın.

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Paravan Blog