Ünlü oyun stüdyosu, 53 milyon dolarlık projeyi iptal etti!

Take-Two bugün yatırımcılarla bir görüşme düzenledi. Bu bağlamda 53 milyon dolarlık bir projeyi iptal ettiğini açıkladı. Birtakım kaynaklar üretimin Hangar 13 tarafından geliştirilen Volt isminde bir oyun olduğunu belirtti. Bunun yanı sıra Destiny isimli oyundan ilham aldığı ve üçüncü şahıs aksiyon oyunu olacağı söylendi.

Stüdyodaki birtakım geliştiriciler iptal kararını şaşkınlıkla karşıladı. Bu noktada mümkün bir işten çıkarma kuşkuları de oluşmaya başladı. Bloomberg tarafından belirtildiği üzere Volt, 2017 yılından beri geliştirme sürecinde yer alıyordu. Kaynaklar, üç oyunculu co-op oyunun bir eşsiz tarafını açıkladı. Bu noktada stüdyonun düşmanların bir ortaya gelerek daha kuvvetli düşmanları oluşturduğu bir teknoloji kullandıklarını söyledi.

2K Games, Hangar 13’e teminat verdi

Hangar 13 stüdyo lideri ve kurucusu Haden Blackman, işçiye bir e-postada birtakım bilgileri iletti. Bu bilgiler ise şu formda: “Bunun şok tesiri yaratacağını biliyorum, fakat evvel benden duymanı ve bağlam sağlamanı istedim. Hangar 13 çalışanlarının hem H13’te hem de etiket genelinde geliştirme kademesindeki öteki oyunlar üzerinde çalışması için birçok fırsat olduğundan eminiz. 2K ayrıyeten şirketin kritik ve ticari bir muvaffakiyet sağlayabileceğine inandığına ve yakın gelecekteki projeleri geliştirmeye başlayacağımıza dair bana teminat verdi.”

Projenin iptali 200 kişiyi etkiledi

Volt ismiyle başlanan proje aslında Voltron‘dan geliyor. Zira imal içerisinde aksiyon, tank, şifacı, DPS rolleri ve çok sayıda geçiş ile arcadey yer alıyor. Kaynaklar, projenin iptalinin yaklaşık 200 kişiyi etkilediğini iletti.

Take-Two, Mafia 3 oyunundan istediği başarıyı alamadı

Hangar 13, 2014 yılında 2K Games tarafından kuruldu. Bir yıl sonra da Mafia 3 oyununu duyurdu. İmal 2016 yılında piyasaya çıktı. Lakin ana şirket Take-Two umduğu Metacritic puanına ya da satış sayılarına ulaşamadı. Stüdyo amacını Mafia 4‘e çevirmişti, fakat bu planlar iptal oldu. Bunun yerine 2018 yılında Rhapsody isimli yeni bir IP üzerinde çalışmaya başladı. Bu proje de hiçbir vakit gerçekleşmedi. Baktığımızda günümüzde Rhapsody’nin Volt‘a dönüştüğünü görüyoruz.

Bu olayların akabinde stüdyo 2017 ve 2018 yıllarında işten çıkarmalar yaşadı. Stüdyonun geleceğini tartışmak için Perşembe günü bir toplantı ayarlandı. Geliştiricilerin büyük bir kısmı şu anda pandemi nedeniyle uzaktan çalışıyor.

Sizler Hangar 13 ve Take-Two hakkında ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlar kısmından belirtmeyi unutmayın!

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Paravan Blog