Uncharted serisinin kilit ismi, Marvel ile anlaştı!

Uncharted serisi ile oyun dünyasında değerli bir yere sahip olan Amy Hennig, yeni projesi için kolları sıvadı. Dünyaca ünlü oyun direktörü, ismi açıklanmayan imali ile tekrardan piyasada isminden kelam ettirmek istiyor. Skydance ile anlaşan Henning‘in yeni projesi, değerli bir külliyattan gelecek.

Ortaya çıkan birinci bilgilere nazaran Amy Hennig, Marvel ile işbirliği gerçekleştirecek. Başarılı isim, hususla ilgili açıklamalarında, kıymetli ayrıntılara değindi.

Amy Henning ve Marvel birlikteliği

Skydance stüdyosu üzerinden yapılan açıklamada, yeni gelecek oyuna dair kimi ayrıntılar paylaşıldı. Üretimden umutlu olduğunu aktaran Amy Hennig, şunları aktardı:

Birinci oyunumuz için Marvel‘den daha güzel bir ortak hayal edemezdim. Marvel Kozmosu, taptığım ucuz macera cinsinin tüm aksiyonunu, gizemini ve heyecanını özetliyor. Ayrıyeten kendini kusursuz bir halde etkileşimli bir tecrübeye borçlu. Marvel karakterlerini bu kadar güçlü kılan tüm insanlık, karmaşıklık ve mizahla yepyeni bir kıssa anlatmak ve oyuncularımızın sevdikleri bu kahramanları somutlaştırmasını sağlamak bir onurdur.

Bilhassa Uncharted serisi ile, oyun dünyasının kıymetli isimleri ortasına ismini yazdıran Amy Hennig, daha evvelce de Star Wars için dedikoduların merkezinde olmuştu. Daha sonradan iptal edilen proje, cihanın takipçilerini üzmüştü. Fakat gelinen nokta Marvel ile anlaşan başarılı direktör, geek dünyasını yalnız bırakmamakta kararlı.

Şimdi ismi sanı belirli olmayan proje, kıssa odaklı yapısı ile dikkat çekecek. Amy Hennig ve Skydance, orjinal bir senaryo üzerinde ağır uğraş harcadıklarını belirttiler. Bununla birlikte oyun aksiyon macera kategorisinde oyuncuları karşılayacak. Anlatı odaklı üretim için kullanılan “gişe rekoru kıran” tanımlaması ise muhtemel sinema kainatına bir sinyal olabilir. Şimdi bu bahiste bir ayrıntı belirli olmazken, oyunun ne vakit çıkacağı da netlik kazanmadı.

Oyun dünyasına yeni bir soluk getirme ihtimali bulunan Marvel oyunu, PlayStation özel olarak da çıkmayabilir. Çünkü Amy Hennig, Naughty Dog’tan ayrıldı ve Sony ile mecburî bir bağı bulunmuyor. Bakalım Marvel, oyununu hangi platformlarda sunacak, bekleyip göreceğiz.

Sizler bu gelişmeyi nasıl yorumluyorsunuz? Sizce Amy Hennig, Uncharted üzere bir efsaneyi Marvel ile gerçekleştirebilir mi? Görüşlerinizi bizlere aktarmayı unutmayın.

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Paravan Blog