Uncharted 4’ün PC versiyonunu bekleyenlere berbat haber!

Sony PlayStation markasının en esaslı serilerinden olan Uncharted, 4. oyunu ve gelen The Lost Legacy genişleme paketiyle son bulmuştu. Buna rağmen PC oyuncuları, PlayStation’a özel bu markanın tadına bakamamışlardı. Gelecek sene içerisinde PC için de piyasaya çıkacak olan Uncharted 4 için Sony cephesinden makus bir haber geldi.

Uncharted 4 için çevrim içi mod düşünülmüyor

Jak and Daxter ve The Last of Us serisinin de imalcisi olan Naughty Dog, 2007 yılında Uncharted’ın birinci oyununu PlayStation 3 için piyasaya sürmüştü. Ortadan geçen 10 yıl içerisinde hem PlayStation Vita hem de PlayStation 4 için devam oyunları piyasaya çıkan seri, Sony PlayStation markasının en değerli yapıtaşlarından biri olmayı başardı.

Önümüzdeki süreçte Sony tarafından sinema perdesine de yansıtılacak olan Uncharted serisi, 2017 yılında PlayStation 4 için yayınlanan Uncharted 4 ile son bulmuştu. PC oyuncuların uzun müddettir platformda görmek istediği seri, geçtiğimiz Ekim ayında Sony tarafından duyurulmuştu. 2022 yılının birinci yarısında PC platformunda da piyasaya çıkacak olan serinin dördüncü oyunu için Sony cephesinden makûs bir haber geldi.

Oyunların yaş sonlarını ve genel niteliklerini belirleyen ESRB tarafından yayınlanan Uncharted 4 ve genişleme paketi olan The Lost Legacy’nin derecelendirmesine nazaran üretimin PC versiyonunda rastgele bir şekilde çevrim içi (multiplayer) mod bulunmayacak.

Bu bahiste Sony’ye ulaşmaya çalışan basın mensupları şu an için rastgele bir yanıt alabilmiş değil. Buna rağmen, ESRB derecelendirmelerinin oyunların son haline dair kesin bilgiler içerdiği için bu bilginin doğruluğu hayli sağlam denilebilir. Bu manada toplamda 37 milyon oyuncuya ulaşan ve 13.3 milyon çevrim içi oyuncusu bulunan üretimin PC versiyonunda çok oyunculu modun bulunması beklenmiyor.

Pekala sizler bu mevzu hakkında ne düşünüyorsunuz? Uncharted’ın PC versiyonunda çevrim içi mod olmaması sizce önemli bir eksiklik mi? Görüşlerinizi bizlerle yorumlar kısmından paylaşmayı ihmal etmeyin.

SDN Yorumları 0 Yorum

Yorum Yap İptal

Bir dahaki sefere yorum yaptığımda kullanılmak üzere adımı, e-posta adresimi ve web site adresimi bu tarayıcıya kaydet.

Δ

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Paravan Blog