Twitter’ın yeni özelliği birtakım kullanıcıların tadını kaçıracak!

Twitter, beğenme özelliğinde küçük bir değişiklik yapmayı planlıyor. Yakın vakit evvel Facebook’takine emsal ‘Tepkiler’ özelliğini dünyada birinci defa Türkiye’de test eden platform, birkaç teknik sorun nedeniyle süreksiz olarak durdurduğunu açıklamıştı. Sonrasında yine kullanıma açtığını duyurarak kullanıcıların yine tweetlere reaksiyon vermelerini sağlamıştı.

Twitter, tweetlere çift dokunarak beğenme getiriyor

Instagram uygulaması kurulduğundan beri gönderileri beğenme özelliği çift dokunma hareketiyle çalışıyor. Bu durum paylaşımları beğenmeyi kolaylaştırsa da, bazen can ıstırabına da yol açabiliyor. Kazara kalp simgesine basarak karşıdaki kişiyi beğenenler, çift dokunma hareketinden şikayet ediyorlar.

Çift tıklayarak beğenme sisteminin artık de Twitter’a geleceği ortaya çıktı. Toplumsal medya platformlarının üzerinde çalıştığı özellikleri evvelce açığa çıkaran Alessandro Paluzzi, Twitter’ın tweetleri çift dokunarak beğenmeye müsaade vereceğini açığa çıkardı. Bir de ekran görüntüsü yayınlayan uygulama geliştiricisi Paluzzi’nin paylaşımı şöyle:

Çift dokunarak beğenme, Twitter uygulamasına ekstra bir fonksiyon olarak gelecek. Halihazırda var olan kalp simgesini kullanımdan kaldırmayacak. Alessandro Paluzzi’nin açıklamasına nazaran, Twitter bu özellik üzerinde çalışıyor ve geliştirmeye devam ediyor. Lakin şimdi kapalı yahut açık beta basamağına geçilmedi.

Yeni özellik dünya genelinde kullanıma açıldığında bir tweetin ortasına çift tıklayarak beğenilebilecek. Yeniden çift dokunarak beğeniyi geri çekmek de mümkün olacak. Ayrıyeten bu fonksiyon sırf tweetlerde değil, fotoğraflarda ve görüntülerde da geçerliliğini koruyacak.

Twitter’ın, rakibi Instagram’da alışık olduğumuz özellikleri bünyesine kattığına daima şahit oluyoruz. Yakın vakit evvel ana sayfanın dizaynını değiştirerek gönderileri tam ekran formatına geçiren şirket, ayrıyeten Instagram paylaşımlarına da ön izleme dayanağı getirdi. Bir öbür Instagram özelliği olan ‘takipçi kaldırma’ da Ekim ayında toplumsal medya platformuna eklendi.

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Paravan Blog