Twitter’dan blockchain hamlesi! Birinci işe alım gerçekleşti

Dün blockchain alanında iş ilanı oluşturan Twitter, kripto para ve NFT konusunda hayli kararlı. Blockchain teknolojisi geliştirme konusunda uzun bir geçmişe sahip yazılım mühendisi olan Tess Rinearson, Twitter’da grup başkanı olacağını doğruladı.

Birinci olarak kripto para dayanağı olan Tips özelliği ile karşımıza çıkan şirket, NFT pazarına gireceğini de duyurdu. Eylül ayında yapılan açıklama ile kullanıcılar, Twitter üzerinden NFT sergileyebilecek.

Twitter, blockchain ve NFT için çalışmalarını hızlandırdı

Resmi Twitter hesabından açıklama yapan Tess Rinearson, “Kripto para, blockchain ve öteki merkezi olmayan teknolojilere odaklanan yeni bir grubu yönetmek için Twitter’a katıldığımı paylaşmaktan heyecan duyuyorum. Birinci olarak, sanal eserleri ve para ünitelerini yönetmek, çalışmalarını ve topluluklarını desteklemek için merkezi olmayan uygulamaları kullanma konusunda içerik oluşturucular ortasında artan ilgiyi nasıl destekleyebileceğimizi keşfedeceğiz.” sözlerini kullandı.

Twitter, blockchain teknolojisi geliştirerek kullanıcılarına daha kaliteli hizmet sunmayı planlıyor.

Bu atılım, Twitter’ın blockchain teknolojisine olan bağlılığını gösteren bir adım olarak görülüyor. NFT entegrasyonu ve Bitcoin’in Tips ödemelerini kolaylaştırmaya yardımcı olması üzere mevzularda çalışma yürüten şirket, kullanıcı odaklı olduklarını belirtiyor.

BlueSky isimli merkezi olmayan bir toplumsal medya protokolü geliştirmeye başlayan firma, merkeziyetsiz teknolojilerin bilişim kesiminde geleceği temsil ettiğinin altını çizdi.

Bir şirket sözcüsü e-posta yoluyla The Verge grubuna ulaşarak, “Blockchain ve kripto, içerik üreticilerden para kazanma ve yeni kendini söz etme biçimleri de dahil olmak üzere büyük eser gamımızın birçoklarıyla uyumlu yeni fırsatların kilidini açıyor. Twitter’ın bu teknolojiyi önemli bir halde keşfetme vakti geldi. Ayrıyeten Interchain, Tendermint, Interstellar ve Chain’de mühendislik takımlarını yöneten Tess, bu yükü yönetme tecrübesine sahip.” dedi.

Rinearson, Twitter’da blockchain hakkında havada kalan çok şey olduğunu kabul etti. Husus hakkında açıklama yapan Rinearson, “İleriye dönük olarak, blockchain topluluklarından gelen fikirlerin kimlik, topluluk, mülkiyet üzere hususlarda en düzgününü ortaya koyacağız. Mümkün hayli yeni teknolojilerin hudutlarını zorlamamıza nasıl yardımcı olabileceğini keşfedeceğiz.” tabirlerini kullandı.

Siz toplumsal medya platformlarının geliştirdiği blokchain teknolojileri hakkında ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlarda belirtebilirsiniz.

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Paravan Blog