Twitter’daki gizemli Behzat Ç paylaşımının perde arkası!

3 dönem boyunca televizyonda yayın hayatına devam eden Behzat Ç. Bir Ankara Polisiyesi, kıssa gereği final yaparak ekranlara veda etti. Yıllar sonra BluTV tarafından dijital ortamda tekrar hayata geçirilen sevilen dizi, dönem finali olarak son bulmasına karşın devam etmedi. Bunun sebebi ise açıklanmadı. Lakin oyuncular ortası uyuşmazlık yaşandığı savları gündeme düştü.

İki yıl sonra Behzat Ç izleyicilerini heyecanlandıran sürpriz bir gelişme yaşandı. Twitter’da @ErdalBesikci06 rumuzuna sahip Erdal Beşikçioğlu isimli hesap, “Behzat Ç geri dönüyor. Gelişmeler saat 21.00’da…” diye tweet paylaştı. Bu paylaşım kısa müddet sonra silindi. Toplumsal medya kullanıcıları bu olayın gerçek olup olmadığını merak ederken; mevzuya ait kıymetli ipuçlarını derledik.

Behzat Ç paylaşımı Erdal Beşikçioğlu’na mı ilişkin?

Bu sorunun karşılığını öğrenmek için biraz geçmişte gitmemizde yarar var. Erdal Beşikçioğlu, 2014 yılında kendisi ismine açılan uydurma hesaplar üzerine bir açıklama yapmıştı. Bu hesapların sahiplerine karşı yasal süreç başlatacağını söz eden Beşikçioğlu, “Erdal Beşikçioğlu’nun resmi Twitter hesabı ‘papazinpilavi’dır ve tek hesabı budur” demişti.

Behzat Ç geri dönüyor paylaşımını yapan hesap, kısa müddet sonra sildi

Şu anda @ErdalBesikci06 isimli hesabın 97,8 bin takipçisi var. Erdal Beşikçioğlu’nun “tek resmi hesabım budur” dediği papazinpilavi isimli Twitter hesabının ise 23,3 bin takipçisi var. Ek olarak Beşikçioğlu’nun Instagram’da mavi tik onaylı olan hesabının ismi da papazinpilavi, yani Twitter’daki ile birebir rumuzu kullanıyor. Ünlü oyuncunun Twitter’daki son paylaşımı 21 Haziran’da yapılmış gözüküyor.

Erdal Beşikçioğlu, Behzat Ç’ye devam etmek istemediğini söyledi

Ünlü oyuncu, Behzat Ç’nin BluTV’de yayınlanan yeni dönemi ile alakalı açıklamasında “5 kısım bir senaryo geldi bize. O kadar özlemişiz ki çekmeye başladık. Lakin olayın açılmasına zahmet çekilmeye başlandı. Ben de Serdar Abi ile konuştum ‘Bu 2. devirle ilgili bir arada oturalım, bir oluşturalım, ondan sonra bütün senaryolar bittikten sonra kıssaya başlayalım, karakterin nereden nereye gideceğini görebilelim biz’ dedim. Ancak yapımcılarla görüşmeye gittiğim vakit, diziyi Serdar Akar’ın çekmeyeceğini öğrendim.” demişti.

Memduh Başgan karakterinin olmayacağını öğrendiğini tabir eden Beşikçioğlu, “Bunlar çok kıymetli karakterler. ‘Böyleyse ben de olmak istemiyorum, beni de affedin’ dedim. Bütün kıssa bundan kaynaklıdır aslında” tabirleriyle yeni dönemde olmak istemediğini belirtmişti.

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Paravan Blog