Twitter yeni görünümünü sundu! İşte değişiklikler

En faal kullanılan toplumsal medya platformlarında olan Twitter, Instagram ana sayfa sistemine benzeyen yeni bir görünüme sahip dizaynını kullanıma sundu.

Instagram’a benzerliği ile dikkat çeken yeni tasarım daha sade ve kullanıcıları beğenme, yorum atma, retweet yapma ve paylaşma fonksiyonlarını daha kullanışlı hale getirdiği görülüyor.

Twitter’a Instagram dokunuşu

Aşağıdaki ekran imajından de görüleceği üzere, daha evvel sızıntılara mevzu olan tasarım kademeli olarak hesaplarda kullanıma açılıyor.

  • Eski tasarım
  • Yeni tasarım

Yeni dizaynda, kullanıcı isimlerinin sol taraftan alınıp birebir blok içerisine başlık üzere yerleştirildiği görülüyor. Tweet’e gelen karşılıklar, retweet, beğenme ve paylaşma butonları ise daha geniş bir alana yayılmış.

Atılan tweet’te yer alan görsel ve linkler de daha görünür bir halde geniş alanda görüntüleniyor. Bu özelliğin herkes için ne vakit kullanılabilir olacağına dair bir bilgi yer almıyor. Lakin evvelki yeniliklerde uygulanan hesap açılış tarihi, onay durumu ve takipçi sayısı üzere değişkenlere bağlı olduğu varsayım ediliyor.

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Paravan Blog