Twitter, Topluluklar özelliğini geliştirecek!

Toplumsal medya şirketleri her geçen gün uygulamalarını güncellemeye devam ediyor. Şirketler, son vakitlerde uygulamalarına yeni özellikler ekleyerek daha fazla kullanıcıyı çekmeye çalışıyor. Bunlardan biri de Twitter. Şirket, son vakitlerde ilgi alımlı özellikler duyurdu. Topluluklar özelliği, platformun son periyotlarda getirdiği en dikkat alımlı yeniliklerin tahminen de başında geliyor.

Topluluklar özelliği sayesinde muhakkak bir husus hakkında birebir niyete sahip olan kullanıcılar, birbirleriyle tweet’ler paylaşabiliyorlar. Bu sayede kendilerini dışarıdan soyutlayarak yalnızca muhakkak bir bahis üzerinde birbirlerini bilgilendirebiliyorlar. Twitter da bu özellik için çalışmaya devam ediyor.

Twitter, Topluluklar için yeni özellikler getirecek!

Şu anda yalnızca iOS aygıtlarda ve Twitter’ın Web sürümünde kullanılabilen Topluluklar özelliği, yakında Android aygıtlara da gelecek. Şirket şu an da Android sürümü için çalışmalar yapıyor. Ayrıyeten sıralanmış vakit çizelgesi ve topluluğa katılma istekleriyle ilgili geliştirmeler üzerine de çalışılıyor. Bir de Web’den topluluk kurma özelliğinin de gelecek güncellemelerle ekleneceği gündemde.

Twitter’ın Topluluk özelliği kullanıcılara daha özgür bir alan sunmayı hedefliyor. Örneğin teknolojiyle ilgili bir paylaşım yapacaksanız teknoloji topluluklarına katılabilirsiniz. Bu sayede yaptığınız paylaşımlar sizinle tıpkı ilgi alanına sahip bireylerin önüne çıkacak. Topluluk dışında bireyler yalnızca tweet’inizi görebilecek. Beğenme, yanıtlama üzere haklara sahip olmayacak.

Bu topluluklar içinde kurallar da belirlenebilecek. Topluluklara katılabilmeniz için üyelerden birinden davetiyeye sahip olmanız ya da moderatörden onay almanız gerekecek. Şayet ikisinden birine sahip değilseniz topluluğa katılamayacaksınız. Pekala, sizin kanılarınız neler? Sizce Topluluklar özelliği gerekli mi? Yorumlarınızı ve görüşlerinizi aşağıda belirtmeyi unutmayın.

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Paravan Blog