Twitter, Facebook’un yeni ismiyle alay etti

Facebook, akşam saatlerinde yapmış olduğu aktiflikte kıymetli haberlerle hayranları karşısına çıktı. Şirket, metaverse konusundaki çılgın yatırımlarını kullanıcılarına aktarırken; tıpkı vakitte bir müddettir beklenen isim değişikliğini de gerçekleştirdi.

Uygulama ve hizmetlerini tek bir çatı altında toplamaya karar veren şirket, ismini Meta olarak değiştirdi. Bu kapsamda logosunu da yeniledi. Böylece tekrar markalaşan Facebook, gelecek amaçlarından bahsetti. Lakin şirketin ezeli rakiplerinden Twitter, bu mevzuyu da pas geçmedi. Toplumsal medya üzerinden yapmış olduğu paylaşımda, isim değişikliğini tiye aldı.

Twitter’dan isim değiştirme şakası!

Tanınan toplumsal medya servislerinden Twitter, çabucak her fırsatta rakibi Facebook ile alay etmesiyle tanınıyor. Şirket, bu gece de elindeki fırsatı kıymetlendirerek, bir defa daha rakibiyle uğraştı. “BÜYÜK HABER” başlığı altında dikkatleri üzerine çeken platform, ardından latife yaptığını ima ederek “Hala Twitter” açıklamasında bulundu.

Twitter‘ın bu paylaşımına karşılık olarak Literal Larry isimli bir kullanıcı, “İsminiz sözün tam manasıyla hala Twitter!” dedi. Şirket, bu yorumu “Çok yanlışsız Larry” diye onayladı ve dalga geçmeyi sürdürdü. Bir öteki kullanıcısıysa, “Twitter bu yüzden kazanıyor” dedi. Buna karşılık, “Kazandık mı yoksa kaybetmedik mi” karşılığını aldı.

McDonald’s, McNuggets’larının peşine düştü!

Ekim ayının başlarında, WhatsApp, Facebook ve Instagram sayfalarında erişim sorunu yaşandı. Bunun üzerine toplumsal medyada kullanıcıları kendine toplayan Twitter Sözün tam manasıyla herkese merhaba” halinde bir paylaşım yaptı. Akabinde McDonald’sMerhaba size ne verebilirim?” karşılığını verdi. Twitter da “Arkadaşlarım için 59.6 milyon (Takipçi sayısı kadar) nugget istiyorum” dedi.

McDonald’s satış yapmakta kararlı olduğu içinPaket mi olacak yoksa burada mı yiyeceksiniz?” dedi. Twitter da son olarak DM üzerinden gönderebilir misin?” yanıtını verdi.Ardından bugün, Twitter‘ın yapmış olduğu paylaşıma McDonald’s “59.6 milyon McNuggets’ını hala almadın” diyerek bir gönderme yaptı. Şirket de “Artık 60.3 milyon oldu” biçiminde yanıtladı.

Siz bu mevzu hakkında ne düşünüyorsunuz? Yoksa siz de 60.3 milyon McNuggets ne kadar fiyat diye mi düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı unutmayın!

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Paravan Blog