Twitter CEO’su misyonundan istifa etti!

Toplumsal medya devleri ortasında olan Twitter, her geçen gün kendini geliştirmeye devam ediyor. Şirket, son vakitlerde yayınladığı yeni güncellemelerle kullanıcılarına daha yeterli bir tecrübe sunmak istiyor. Bunun için bünyesine yeni şahıslar ekliyor.

Her ne kadar yeni bireyler eklense de birtakım şahıslar şirketten ayrılıyor. Yeni bilgilere nazaran ise Twitter’ın kurucuları ortasında olan ve şirketin CEO’luk vazifesini üstlenen Jack Dorsey, şirketten istifa etti.

Twitter CEO’su Jack Dorsey istifa etti!

Twitter’ın CEO’su ve kurucuları ortasında bulunan Jack Dorsey, şirketten istifa ettiğini kurduğu platformdan açıkladı. Dorsey, şu an da kurucuları ortasında olduğu dijital ödeme şirketi Square ile Twitter’ın CEO’su olarak vazife alıyor.

Bu açıklamanın akabinde şirketin başına ise oybirliği ile Twitter CTO’su Parag Agrawal geçti. Jack Dorsey’in neden bu türlü bir karar verdiği de merak konusu. Lakin son vakitlerde ünlü iş insanın kripto paralara olan merakı onu istifaya sürüklemiş olabilir. Ayrıyeten argümanlar sonrasında Twitter payları %11 artış gösterdi.

Yeni CEO Parag Agrawal, birçok zorlukla karşı karşıya kalacak. Twitter, 2023 yılına kadar 315 milyon adet paraya çevrilebilir faal kullanıcıya ulaşmak istiyor. Ayrıyeten 2023 yılında yıllık çıkarın da 2 katına çıkarılması hedefleniyor.

Geçtiğimiz yıl Twitter’ın paydaşları ortasında olan Elliott Management’ın kurucusu ve yatırımcı Paul Singer, Jack Dorsey’in CEO’luk vazifesini bırakmasını talep etmişti. Paul Singer, iki halka açık şirketi yürütmek pek sağlıklı olmayacağı için yerini öteki birine bırakmasının daha gerçek olacağını söylemişti. Lakin bu olay sonrasında şirkette bir değişiklik meydana gelmedi.

Pekala, sizin kanılarınız neler? Jack Dorsey’in istifası hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı ve görüşlerinizi aşağıda belirtmeyi unutmayın.

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Paravan Blog