Twitch’in en çok aboneli yayıncısı YouTube’a transfer oldu!

Yayın akışı platformlar ortasındaki rekabet git gide kızışıyor. Son yıllarda Twitch cephesinin kurduğu hegemonyaya son vermek isteyen YouTube Gaming veFacebook Gaming, birbiri arkasına transferler açıklamaya devam ediyor. YouTube Gaming, Twitch dünyasının ünlü yayıncılarından biri olan Ludwig ile resmen muahedeye vardı.

Twitch, ünlü yüzlerinden birini daha kaybetti

2011 yılında Justin.Tv’nin yan projesi olarak kurulan Twitch, ortadan geçen 10 yılın akabinde hiç olmadığı kadar güçlü bir hale geldi. Vakit zaman ismi çeşitli skandallarla anılan ünlü yayın akışı platformu, bugünlerde YouTube Gaming ve Facebook Gaming ile rekabet etmeye çalışıyor. Son gelen haberler, Twitch’in ünlü yayıncısı Ludwig‘in YouTube’a transfer olduğu tarafında.

2018 yılından beri Twitch mecrasında yayın yapan Ludwig, popülariteyi hayli kısa bir müddette yakaladı. Geçtiğimiz Mart ayında Subathon ismi verilen yayıncının durmaksızın yayına devam ettiği bir seri yayın yapan Ludwig, abone sayısında Ninja’yı geçebilmek için 31 gün boyunca yayını hiçbir biçimde kapatmamıştı.

31. günün sonunda tüm vakitler abone sayısını 269.154 yapan Ludwig, Ninja’nın rekorunu geride bırakmıştı. An prestijiyle Twitch’te toplam 3.1 milyon takipçisi bulunan Ludwig, bugün yayınladığı görüntüyle birlikte Twitch’i terk edip YouTube Gaming’e geçtiğini açıkladı.

Twitch’i temsil eden mor renkli bir otomobille seyahat ederken molada duran Ludwig, daha sonra YouTube Gaming’i temsil eden kırmızı bir otomobile binen Ludwig; 30 Kasım, yani bugün prestijiyle artık yalnızca YouTube Gaming’de yayın yapacak. Ünlü yayıncının bu mutabakat için ne kadar bir fiyat alacağına dair rastgele bir açıklama yapılmadı.

Buna rağmen Twitch, yayıncıya bir veda iletisi yayınlayarak her şey için teşekkür etti. Resmi Twitch hesabı, yayınlanan görüntünün altına, ‘Her manada bir patronsun, Ludwig. Uygun bahtlar ve orada büyük şeyler yapmaya devam et!’ biçiminde bir bildiri attı.

Pekala siz yaşanan bu beklenmedik transferle ilgili neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi bizlerle yorumlar kısmında paylaşmayı ihmal etmeyin.

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Paravan Blog