Twitch çalışanlarının aldığı maaşlar ortaya çıktı!

Her ne kadar bir müddettir ülkemizde ve dünya genelinde yaşadığı skandallarla anılsa da Twitch, hala dünyanın en büyük yayıncılık platformlarından biri olarak gösteriliyor. Rakipleri YouTube Gaming Live ve Facebook Gaming günden güne büyüse de Twitch bölümdeki liderliğini hala sürdürüyor. İşte Twitch’in çalışanlarına ödediği maaş…

Twitch, çalışanlarına dolgun maaş vadediyor

Dünyanın en tanınan canlı imaj akışı platformu Twitch, 2011 yılında Justin.Tv‘nin de kurucuları olan Justin Kan ve Emmett Shaer tarafından kuruldu. O devirler şirketin bir yan kuruluşu olarak oyun odaklı olarak hizmet veren platform, ortadan geçen 10 yılda birçok farklı alanda yayın yapılan ve yaklaşık 10 milyona yakın etkin yayıncısı olan bir mecra halini aldı.

ABD Çalışma Bakanlığı Yabancı İşgücü Belgelendirme Ofisi tarafınsan sağlanan resmi bilgilere nazaran Twitch, ABD’deki çalışanlarına yıllık 60 bin dolar ile 185 bin dolar ortasında maaşlar ödüyor. Bu sayılara nazaran ünlü yayın platformu, çalışanlarına aylık 5 bin dolar ile 15 bin dolar ortasında bir fiyat vadediyor.

2019 ve 2021 yılları ortası ortasında alınan resmi sayılar, çalışanların mevkilerine nazaran değişiklik gösteriyor. Bunun dışında şirket ABD için çalışma vizesi alabilecek, yurdışından gelen bireylere de iş imkanı sunduğunu belirtiyor.

Pekala sizler Twitch hakkında neler düşünüyorsunuz? Sizce Twitch’in çalışanlarına verdiği maaş ABD kurallarına nazaran kâfi mi? Görüşlerinizi bizlerle yorumlar kısmında paylaşmayı ihmal etmeyin.

SDN Yorumları 0 Yorum

Yorum Yap İptal

Bir dahaki sefere yorum yaptığımda kullanılmak üzere adımı, e-posta adresimi ve web site adresimi bu tarayıcıya kaydet.

Δ

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Paravan Blog