Türkiye şaşırttı: PUBG: New State için harcanan para belirli oldu!

Taşınabilir oyun kesiminin merakla beklenen üretimlerinden PUBG: New State, geçtiğimiz haftalarda resmen çıktı. Uzun süren geliştirme ve test evreleri da doğal olarak oyunseverlerde büyük bir merak uyandırdı. Bu doğrultuda çıkar çıkmaz ziyadesiyle ilgi gören oyun, birinci 24 saatinde 1 milyondan fazla indirme kaydetti.

New State, ortadan çok vakit geçmeden Google Play Store’da 10 milyon barajını da aşmayı başardı. Gün geçtikçe indirme sayıları katlanarak artan battle royale oyununun kısa mühlet evvel birinci hafta karnesi açıklandı. Bu noktada harcanan para ve aktüel indirme sayıları da paylaşıldı.

PUBG: New State, birinci haftasında 2,6 milyon dolar gelir elde etti

Taşınabilir uygulama tahlilinde en güçlü araçlardan biri olan ve bölümdeki gelişmeleri yakından takip eden Sensor Tower, PUBG: New State’in birinci hafta karnesini duyurdu. Buna nazaran taşınabilir oyun, çıkış yaptığı birinci hafta 2,6 milyon dolarlık gelir elde etti.

Oyuna en fazla para harcayan ülkeler sıralamasında ise ülkemiz öne çıkıyor. Çünkü Türkiye, ABD ve Japonya’nın akabinde üretime maddi açıdan en çok ilgi gösteren üçüncü ülke unvanını aldı.

PUBG New State

Sensor Tower, PUBG: New State’in dünya çapında şu ana kadar 23 milyondan fazla indirildiğini ve bu sayının 7 milyonunun Hindistan’dan geldiğini açıkladı. Oyunu en çok indiren öbür ülkeler ise sırasıyla ABD ve Güney Kore.

Olağan üretimin indirme sayılarındaki büyük muvaffakiyetinin gerisinde PUBG Mobile‘ın hissesinin epeyce büyük olduğunu belirtelim.

PUBG: New State neler sunuyor?

New State, oyuncuları 2051 yılında fütüristik Troi kentine bırakarak oyunu başlatıyor. Krafton ve PUBG Studios’a nazaran; “Bugüne kadarki en gerçekçi ve teknolojik olarak gelişmiş taşınabilir oyunlardan biri” olacak.

New State, global aydınlatma, otomatik örnekleme ve otomatik pozlama üzere özelliklerden yararlanarak taşınabilir oyun tecrübesini PUBG’nin PC sürümüyle tıpkı düzeye getirmek için son teknoloji imkanlarından yararlanıyor. Silah sesi sistemi de bu yeni grafik geliştirmeler sayesinde büsbütün tekrar tasarlandı.

New State’in etkileyici grafikleri de en yeni taşınabilir donanım kullanıcıları ile hudutlu kalmayacak. Krafton, oyunun oyuncuların çoğunluğu tarafından beğenilecek biçimde optimize edildiğini, hasebiyle sistem ihtiyaçlarının; En az bir iPhone 6s’de bulunan iOS 13 yahut üstü ve en az 2 GB RAM’e sahip; rastgele bir Android 6 ve üzeri aygıtı desteklediğini açıkladı.

Krafton, New State’de inançlı ve adil bir oyun ortamını teşvik etmek için yetkisiz programların, emülatörlerin, klavyelerin ve farelerin kullanımını yasaklıyor. Ayrıyeten hileyi önlemek ve oyunun kodunu korumak için hackleri faal olarak tespit edip; kısıtlama getiriliyor

Pekala siz PUBG: New State’i nasıl buldunuz? Birinci oyunun akabinde beklentilerinizi karşıladı mı? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın.

SDN Yorumları 0 Yorum

Yorum Yap İptal

Bir dahaki sefere yorum yaptığımda kullanılmak üzere adımı, e-posta adresimi ve web site adresimi bu tarayıcıya kaydet.

Δ

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Paravan Blog