Steam yeni bir oyuncu rekoru kırdı!

Steam en son Nisan ayında, 26 milyon eşzamanlı oyuncu seviyesine çıkarak bir oyuncu rekoru kırdı. Artık ise SteamDB tarafından paylaşılan bilgiler, 27 milyon ile yeni bir rekorun kırıldığını gösteriyor. Steam bünyesinde en çok oynanan üretimlerin başını CS:GO, Dota 2 ve PUBG çekiyor.

Steam kendi rekorunu kırarken o an oyunda 7,8 milyon oyuncu yer aldı. Bu da Mart 2020‘den itibaren 8,1 milyon ile kırılan rekorun altında kaldı. Buna karşın sayılara baktığımızda hala CS:GO oynayan kıymetli bir kitlenin olduğunu görüyoruz.

CS:GO listenin başında yer aldı

Steam bünyesinde en yüksek oyuncu sayısına 915.791 ile CS:GO ulaştı. Bunu ise Dota 2, 677.744 oyuncuyla takip ederken, PUBG, 344,841 oyuncu sayısını elde etti. Halo Infinite tarafında şimdi beta basamağında kemik bir kitlenin oluştuğunu görüyoruz. Zira o da 146.212 oyuncu sayısı üzere değerli bir seviyeye geldi.

Pandemi oyuncu sayılarını değerli ölçüde artırdı

Steam platformunun yükseliş eğilimi Covid-19 pandemisiyle birlikte başladı. Kendini izole etmek için meskene kapatan beşerler bu süreçte oyunlara yöneldi. Örneğin 2 Şubat’ta Steam’in mevcut 18.537.490 olan rekoru aşılarak 18.801.944 düzeyine ulaştı. Bu vakitten beri de sayılar birinci sefer 20 milyon düzeylerini aştı.

Şükran Günü münasebetiyle düzenlenen aktiflik Steam oyuncu sayılarını artırmaya epey katkı sağladı. Bunun yanı sıra Kara Cuma ve Siber Pazartesi üzere durumlar da değerli tesir oluşturdu. Cyberpunk 2077‘yi yarı fiyatına satın alan oyuncular da imal hakkında olumlu karşılıklar bıraktı. Böylelikle oyunun notu dijital satış platformunda üste çekilmiş oldu.

Steam’in Sonbahar indirimleri hala geçerliliğini sürdürüyor. Bu noktada platformun oyuncu sayısını daha da artırması beklentiler dahilinde yer alıyor. Her ne kadar Epic Games kıymetli bir atılım yapmış olsa da, baktığımızda Steam hala başkan koltuğunda oturuyor.

Sizler Steam platformundaki kırılan oyuncu rekoru hakkında ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlar kısmından belirtmeyi ihmal etmeyin!

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Paravan Blog