Star Wars: Battlefront hayranlarını üzen sav ortaya atıldı!

EA imali Star Wars: Battlefront serisinin hayranlarının canını sıkacak bir tez ortaya atıldı. DICE ile bir arada geliştirilen ve piyasaya sürülen üretim, cihanın hayranlarının beğenisini kazanmayı başarmıştı. Kimi vakit olumsuz yorumlara da sebep olan serinin devamı için çok da umutlu olunmaması gerektiği ortaya çıktı.

Son ortaya çıkan bir rapora nazaran EA, Star Wars: Battlefront 3 için çok da uğraşmıyor. Hatta kimi bilgilere nazaran firma, seriyi toptan rafa kaldırdı.

Star Wars: Battlefront 3 iptal mi edildi?

Aslında geliştirme basamağına girdiği söylenen Star Wars: Battlefront 3, son verilen karar ile iptal edildi. Geliştirici stüdyo DICE ile EA, oyunun lisans maliyetlerinin fazlalığı nedeniyle hemfikir olmuş. Bilhassa Disney cephesinin farklı firmalara da oyun hakkını vermeye başlaması da, alınan kararda bir oldukça tesirli olmuşa benziyor. Gelen bilgilere nazaran son maliyetlerin oyunun varsayımdan yüzde 20 daha fazla satmasıyla karşılanabileceği konuşuluyor. Hal bu türlü olunca iki taraf da istekli bir manzara vermiyor.

Birinci çıkan Star Wars: Battlefront ile hayranların başta çok yansısını alan DICE, berbat geçen bir lansmana imza atmıştı. Akabinde gelen süreçte oyunu geliştiren ve bir grup ek paketler sunan stüdyo, hayranlarının beğenisini kazanmayı başarmıştı. Tıpkı halde 2017 yılında ikinci oyununu oyun dünyasına çıkaran şirket, oyuncuların oyun içi satın alımlar konusunda yaptığı reaksiyonlar nedeniyle tenkitlerin odağı olmuştu.

Birçok kararından geri adım atarak Star Wars: Battlefront 2‘yi oynanabilir kılan DICE, hali hazırda uygun bir deneyim yaşayamamışken, üçüncü oyun için de çok istekli değil. Fakat kapılar şimdi tam manasıyla kapanmış değil. Çünkü an itibariyle elinde 2 adet Star Wars markası bulunan EA, ilerleyen vakitlerde oluşacak fırsatlara nazaran DICE‘ı tekrar görevlendirebilir.

Önümüzdeki günlerde resmi ağızlarda da duyurulma ihtimali olan gelişme, oyuncular tarafından da karışık reaksiyonlar aldı. serinin hayranları üzülürken, seri hakkında daha evvel hayal kırıklığı yaşan şahıslar, daha memnun gözüktü.

Sizler bu gelişme ile alakalı neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi bizlere aktarmayı unutmayın.

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Paravan Blog