Spotify çalışanlarının aldığı maaşlar ortaya çıktı!

Spotify, dünyada en çok kullanılan müzik dinleme platformları ortasında. Şirket, kullanıcılarına 30 milyondan fazla müzik sunuyor. Bu platform üzerinden çalma listesi oluşturabiliyorsunuz. Ayrıyeten öteki kullanıcıları takip edip durumunuza nazaran çalma listesi seçebiliyorsunuz.

Dünyada bu kadar çok tanınan bir uygulamanın çalışanlarına neler sunduğu merak ediliyor. Bilhassa çalışanlara verilen maaşlar da merak konusu. İnsider’ın yayınladığı raporla birlikte şirketin çalışanlarına ne kadar fiyat verdiği ortaya çıktı.

Spotify çalışanlarının ABD’de aldığı maaşlar açıklandı!

İnsider’ın yayınladığı raporla birlikte Spotify çalışanlarının ABD’de kazandığı maaşlar ortaya çıktı. Rapor hazırlanırken ABD Çalışma Bakanlığı Yabancı Personel Sertifikasyon Ofisi tarafından yayınlanan datalar göz önünde bulunduruldu. Bu bilgiler şirketin çalışma vizesi yoluyla ABD’de çalıştırmak istediği çalışanları için teklif ettiği fiyatları içeriyor.

Datalara nazaran Spotify, Ekim 2019 ile Eylül 2021 ortasında çalışanlarına 60.000 ABD doları ile 293.000 ABD doları ortasında değişen yıllık maaşlar teklif etti. Bunun yanında şirket, 2021 yılında farklı pazarlara açılarak büyümesini artırdı. Raporda şirketin çalışan sayısının geçtiğimiz yıla nazaran üçte bir oranında artarak 6.554′e ulaştığı açıklandı.

Bunların yanında Spotify, her geçen gün yeni çalışanları bünyesine katmaya devam ediyor. Şirketin sayfasında 443 adet açık konum bulunuyor. Bu durumların pozisyonu ülkeler ortasında değişkenlik gösteriyor. En çok uzaktan çalışacak çalışanlar için açık konumlar bulunuyor.

Çalışanların şirketi seçmesindeki en büyük sebeplerden biri çalışma avantajları. Spotify, öbür büyük şirketler üzere çalışanlarına esnek bir ortam sunuyor. İsteyen şahıslar ofise gelmeden konutundan çalışabiliyor. Yapılan açıklamalarda çalışılan yerin yerine yapılan işin kıymetli olduğu vurgulanıyor.

Pekala, sizin fikirleriniz neler? Sizce uzaktan çalışmak faydalı mı? Yorumlarınızı ve görüşlerinizi aşağıda belirtmeyi unutmayın!

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Paravan Blog