Sony, PlayStation Plus Aralık oyunlarını kazara sızdırdı!

Her yeni ayda Xbox Game Pass ve PlayStation Plus üzere aylık servislerin vereceği ikram oyunlar merakla bekleniyor. Microsoft bu oyunları bir mühlet evvelden açıklasa da Sony cephesi genelde ketum davranmayı seçiyor. Fakat bu kere sızıntı şahsen Sony’nin kendinden geldi ve Aralık 2021 oyunları istemeden de olsa açıklanmış oldu.

Sızıntı, Sony PlayStation Almanya’dan geldi

Sony, yaklaşık üç aydır PlayStation Plus oyunlarının evvelden sızıdırılmasına mahzur olamıyor. DeaLabs forumlarından BillBil-Kun isimli bir kullanıcı, yaklaşık 3 aydır PlayStation Plus için verilecek bütün oyunları 2-3 hafta öncesinden duyuruyor. İsmini açıklamayan bir Sony PlayStation çalışanı olduğu söylenen kullanıcı, bu ay içerisinde de yanılmadı. Sony tarafından sızdırılan oyunlarla BilliBil-Kun’un kestirimleri örtüştü.

PlayStation Plus oyunlarının sızdırılmasına pürüz olamayan Sony, bu kere de kendi ünitelerinin kurbanı oldu. PlayStation Almanya’nın resmi Twitter hesabı, daha duyuru vakti gelmemişken bir anda Aralık ayının PSN Plus oyunlarını duyuran bir tweet attı. Tweet’in erken gönderildiği fark eden yetkililer bu duyuruyu çabucak kaldırdı fakat oyunlar da böylelikle ortaya çıktı. Bu ay içerisinde verilecek oyunlar Godfall Challenger Edition (PS5 | PS4), Mortal Shell (PS4) ve LEGO DC Super-Villains (PS4) oldu.

LEGO DC Super-Villains (PS4)

Lego temalı aksiyon / macera oyunlarından biri olan LEGO DC Super-Villains, 2018 yılında PS4, Nintendo Switch, Xbox One ve PC için piyasaya sürüldü. LEGO oyunlarının bilinen imalcisi TT Games tarafından geliştirilen oyun, LEGO cihanında geçen en âlâ üretimlerden biri olarak kabul ediliyor. Üretimin MetaCritic ortalaması şu an 79/100.

Godfall Challenger Edition (PS5 | PS4)

Geçtiğimiz yılın Kasım ayında PlayStation 5‘in birinci parti oyunlarından biri olarak piyasaya çıkan Godfall, 2021’in Ağustos ayında PS4 oyuncularına da sunulmuştu. Duelyst isimli aksiyon oyununun da imalcisi olan CounterPlay Games tarafından geliştirilen imal vasat notlar almıştı. Oyunun OpenCritic ortalaması şu an için 60/100.

Mortal Shell (PS4)

Souls-like biçimi oyunları sevenlerin beğeniyle karşıladığı Mortal Shell, bu ayın PS4 oyunlarından biri oldu. Ağusos ayında PS4, Xbox One ve PC için piyasaya sürülen imal, bu yılın Mart ayında Remastered versiyonu olan Enhanced Edition ile PS5 ve Xbox Series X|S oyuncularıyla da buluşmuştu. Oyun bu ay içerisinde Xbox Game Pass aboneleri için de fiyatsız verilmişti.

Pekala sizler oyunların Sony tarafından sızdırılması hakkında neler düşünüyorsunuz? Verilecek olan oyunları beğendiniz mi? Görüşlerinizi bizlerle yorumlar kısmında paylaşmayı unutmayın.

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Paravan Blog