Sony, PlayStation el konsolu üzerinde çalışıyor olabilir!

Geçtiğimiz yıl içerisinde piyasaya sürdüğü PlayStation 5 ile son yılların en düzgün konsol çıkışlarından birini yakalayan Sony, yeni devirde farklı bir aygıtla daha karşımıza çıkabilir. Ünlü Japon şirketin tescil ettirdiği yeni bir tasarım, yeni devirde PlayStation markası altında bir el konsolu daha görebileceğimizi gösteriyor.

Sony, taşınabilir platforma yine göz kırptı

Sony, PlayStation Portable (PSP) ve PlayStation Vita sonrasında taşınabilir platformlarla ilgili rastgele bir planının olmadığını açıklamıştı. Yakın gelecekte Japon şirketin rastgele bir taşınabilir aygıt geliştirmeyeceği düşünülürken, firma tarafından alınan bir patent durumun değiştiğine işaret ediyor olabilir.

Her ne kadar önümüzdeki süreçte SteamDeck üzere güçlü bir el konsolu piyasaya çıkacak olsa da yalnızca mobile odaklanan konsolları uzunca müddettir göremiyoruz. Son olarak Nintendo, Switch ile hem el konsolu hem de güçlü bir konut konsolu konseptini bir ortaya getirerek epeyce başarılı olmuştu.

Hala kapış kapış satılan Switch, Sony için de farklı bir alana yönelmeye sebep olmuş olabilir. Üstte gördüğünüz patentler, ortasında bir ekran olan, iki analoglu klasik bir PlayStation kolunu gösteriyor. Buna rağmen alınan ikinci panelde, denetimcinin bir aygıtla (muhtemelen PS5) entegre olabildiğini görüyoruz.

Bu manada Sony tarafından geliştirilen bu aygıtın klasik bir el konsolu olmadığını düşünmek mümkün. Bunun yerine çok da sağlam bir donanımı olmayan, PS5 ile entegre çalışan ve bulut teknolojisiyle meskende değilken de oyun oynayabileceğiniz bir aygıt geliştiriliyor olabilir. Bir öbür ihtimal de bu denetimcinin, akıllı telefonların ortasına entegre edildiği kolay bir PlayStation denetimcisi olması… Bu sayede yeniden bulut teknolojisiyle PlayStation oyunları akıllı telefondan oynanabilir hale gelebilir.

Sony tarafından alınan bu patentle ilgili bildiklerimiz şimdilik bundan ibaret… Aygıtın USB-C çıkışı olması ve Bluetooth irtibatına sahip olması da şu an için çok fazla bir şeye işaret etmiyor. Pekala sizlerin bu patent ile ilgili görüşleriniz neler? Bizlerle yorumlar kısmında paylaşmayı ihmal etmeyin.

SDN Yorumları 0 Yorum

Yorum Yap İptal

Bir dahaki sefere yorum yaptığımda kullanılmak üzere adımı, e-posta adresimi ve web site adresimi bu tarayıcıya kaydet.

Δ

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Paravan Blog