Snapchat’ten sesli klipler için yeni bir atılım!

Bir vakitlere damga vuran ve öbür rakiplerine göz dağı veren Snapchat, son yıllarda hayli kayıplar verdi. Kullanıcı kitlesinde gerileme yaşayan platform, tıpkı vakitte maddi açıdan da olumsuz etkilendi. Fakat şirket tekrar de yeniliklerinden vazgeçmiyor.

Kullanıcılara çeşitli efektler ve özelleştirmeler sunan Snapchat, sesli klipler için yeni bir atılım yaptı. Şirket yakın vakitte; daha fazla sesli klipler için NBCUniversal ile iştirak kurduğunu duyurdu. İki şirket ortasındaki bu paydaşlık, kullanıcıların daha fazla sesli kliplere erişmesine imkan tanıyacak.

Snapchat, daha fazla sesli klip için NBCUniversal ile anlaştı

Bilindiği üzere toplumsal medya uygulamaları, kullanıcıların eşsiz seslere erişmesi için daima rekabet içerisindeler. Bu rekabette gerilemek istemeyen Snapchat ise, yeni bir atılımla NBCU ile paydaşlık kurdu. Daha fazla sesli klipler için kurulan bu paydaşlık sayesinde kullanıcılar, NBVCU’ın lisanslı TV gösterilerinden ses kliplerine erişim sağlayabilecek.

Örneğin yeni mutabakatla birlikte Snapchat kullanıcıları; ”Saturday Night Live” ve ”The Office” üzere sinemalardan seçtikleri favori kliplerden faydalanabilecek. Kelam konusu klipleri Snap’lere eklerken, birebir vakitte bunu öbür kullanıcılarla paylaşabilir ya da Snapchat Spotligh’ta yayınlayabileceksiniz.

Öte yandan karşı taraftan sesli bir Snap aldığınızda, sesin geldiği sinema yahut TV dizisinin başlığını üst kaydırarak görüntüleyebileceksiniz. Üst kaydırma sürecinden sonra karşınıza ”Bu Sesi Çal” ilişkisi gelecek. Böylelikle karşı tarafın sizlere yollamış olduğu sesin hangi sinema, ya da hangi TV gösterisinden geldiğini görebileceğiniz bir web sayfasıyla karşı karşıya kalacaksınız.

Snapchat’in sunacağı ses kataloğunda şimdilik bu klipler yer alacak: ”The 40 Year Old Virgin,” Back to the Future,” “Billy Madison,” “Bridesmaids,” “Forgetting Sarah Marshall,” “Happy Gilmore,” “Scarface,” “Shrek,” “The Office,” “Parks and Recreation,” “Saturday Night Live,” “Law & Order,” “Brooklyn Nine-Nine,” “30 Rock,” “Friday Night Lights, “Saved by the Bell,” “Girls5eva,” ve “A.P.

Kullanıcılar, Universal iştiraki sonrasında üstteki üretimlere ilişkin kısımlardan ses kliplerini seçip paylaşabilecek. Kelam konusu güncelleme yakında hem iOS hem de Android kullanıcılarına sunulacak.

Not: Bu alanda düzgün bir ilerleme kaydeden Snapchat’in; Warner Music Group, NMPA, Sony Music Publishing, Warner Chappell, Kobalt ve BMG üzere şirketlerle bağ olduğuna ve kullanıcılara geniş bir katalog sunduğunu da belirtmekte yarar var.

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Paravan Blog