Satıştan kaldırılan GTA Trilogy için flaş açıklama!

11 Kasım’da tüm platformlar için yayınlanan GTA Trilogy: The Definitive Edition, oyunculardan beklenen ilgiyi göremedi. Rockstar Games’in Ekim ayında duyurduğu üçleme paketi, GTA serisinin sevilen oyunları Vice City, San Andreas ve GTA 3’ü kapsıyor.

Hayranların GTA Trilogy üçlemesine ait beklentileri yüksekti. Ama oyunların, grafik ve oynanış bakımından özgün sürümleriyle neredeyse birebir olması yansılara yol açtı. Ayrıyeten oyun tecrübesini önemli manada makûs etkileyen değerli grafik yanılgıları da vardı. Bu sebeplerle yerden yere vurulan GTA Trilogy, çıkış yapar yapmaz PC’de satıştan kaldırılmıştı.

Rockstar, GTA Trilogy için uygunlaştırma kelamı verdi

GTA Trilogy: The Definitive Edition, şu ana kadar Rockstar Games Launcher ile kullanılamıyordu. Şirket Twitter hesabından paylaştığı bir gönderide, münasebet olarak yeni sürümlerde istenmeden dahil edilen birtakım belgeler bulunduğunu söylemişti. Bunlardan bir adedinin, tartışma yaratan cinsel içerikli Hot Coffe küçük oyunu olduğu ortaya çıktı.

Rockstar Games bugün yeni bir açıklama yaptı. 12 Kasım’da GTA Trilogy paketini PC için satıştan kaldıran şirket, üçlemenin Rockstar Launcher aracılığıyla tekrar bilgisayarlarda oynanabileceğini belirtti. Kullanıcılar tarafından bildirilen yanılgılara da değinen firma, bunları düzeltmek için çalıştığını söyleyerek şunları ekledi:

Grand Theft Auto: The Trilogy – The Definitive Edition, oynamak ve satın almak için Rockstar Games Launcher aracılığıyla tekrar mevcut. Verdiğimiz rahatsızlıktan ötürü samimiyetle özür dileriz. İlerledikçe genel performansı uygunlaştırmak ve güncellemek için çalışıyoruz.

Birinci inceleme puanları çok makûs

GTA: The Trilogy – The Definitive Edition üçlemesini şimdiye kadar inceleyen 7 internet sitesinin verdiği ortalama puan 58/100 oldu. Oyun en yüksek notunu 8/10 ile Press Start’tan alırken; VGC’den Jordan Middler, oyun tecrübesini olumsuz manada etkileyen önemli problemler nedeniyle 40/100 puan lâyık gördü.

Her ne kadar Rockstar Games meseleleri düzelteceğinin kelamını verse de, GTA Trilogy’ye yöneltilen tenkitler yalnızca oynanışına yönelik değil. YouTube’da paylaşılan inceleme görüntülerinin birçoklarında lisana getirilen ortak görüş: oyuna üçüncü taraf şahısların yaptığı modların bile daha düzgün olduğu istikametinde. Rockstar’ın grafiklere yine kapsamlı bir revize yapması ise beklentiler dahilinde değil.

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Paravan Blog