Roblox çöktü: Bir günden fazla müddettir çalışmıyor

Son periyodun tanınan oyunlarından olan Roblox, bir günden fazla bir müddettir çalışmıyor. Birinci olarak 28 Ekim gece 02:00’dan itibaren sorun yaşamaya başlandı. Şirket, “işleri olağana döndürmek için çok çalıştığını” ve “temel nedeni dahili sistem sorunu” olarak belirlediğini açıkladı.

Roblox çöktü fakat neden?

Roblox’un neden hala kapalı olduğu tam olarak aşikâr değil, fakat birtakım oyuncular kesintinin oyundaki bir Chipotle promosyonuyla ilgili olabileceğini düşünüyor. Chipotle, oyundaki Cadılar Bayramı aktifliğinin bir kesimi olarak Roblox’ta 1 milyon dolar pahasında fiyatsız burrito veriyor. Roblox kesintisinden çabucak evvel yayınlandığı düşünüldüğünde, oyuncular çok da haksız sayılmaz.

Lakin şirket, sorunun Chipotle tanıtımıyla ilgili olmadığını sav etmekte gecikmedi. Resmi Roblox Twitter hesabı, “Bu kesintinin platformdaki rastgele bir özel tecrübe yahut iştirakle ilgili olmadığını biliyoruz” açıklaması paylaştı.

Açıklamalara bakıldığında, oyuncular hala oyunun ne vakit döneceği ve neden bu kadar uzun müddettir çevrimdışı olduğu hakkında daha fazla bilgiye şimdi ulaşamadı. Roblox web sitesi ise bakım modunda çevrimdışı ve durum sayfası saatlerdir güncellenmedi.

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Paravan Blog