Resident Evil 4 Remake üretim aşamasında! İşte birinci ayrıntılar

Capcom’un efsaneleşmiş endişe oyunu serisi Resident Evil, yeni oyunlarla daima karşımıza çıkıyor. Seriden son olarak Resident Evil: Village oyununu görmüştük ve oyun hayli olumlu tenkit toplamıştı. Yeni öyküleri anlatan oyunlar çıkmaya devam ederken Capcom, eski oyunlara yeni birer soluk getirmeyi de ihmal etmiyor. Ortaya çıkan yeni sızıntıya nazaran serinin tahminen de en çok sevilen oyunu Resident Evil 4, remake olarak tekrar geliyor.

Resident Evil 4 daha evvel Remastered olarak karşımıza çıkmıştı. Bu sürümde oyun HD grafiklere sahip olmuş ve PC’de daha rahatlıkla oynanabilir hale gelmişti. Bu kez gelecek olan imal ise birkaç düzeltmeden çok daha fazlası olabilir.

Resident Evil 4 Remake, ses aktörü tarafından sızdırıldı

Oyunun geliştirildiği Capcom tarafından doğrulanmasa da ses aktörü D.C. Douglas’ın sızdırılan iletileri bizi buna inandırmaya yetiyor. Oyunda Albert Wesker karakterine hayat verecek olan aktör, oyunla ilgili bir manzarayı bir yakınıyla paylaşmış. Sızdırılan iletilerde kendisinin “Paylaşma, dava edilebilirim” dediğini görsek de sonucu biliyorsunuz. Aktörün paylaştığı şu imgeler, Resident Evil 4 Remake’ine ilişkin olabilir.

Bu görselde karakterin çizimini ve aktöre giydirilen kostümün bir kısmını görüyoruz. Olağan kurallarda bu imajlar, aktör ile yapılan zımnilik muahedesi kapsamındadır. D.C. Douglas bu manzaraların sızdırılmasına neden olduğu için büyük ihtimalle başı yanacak.

Bu imajlarla ilgili şimdi resmi bir açıklama yapılmadığı için biraz olsun aralı yaklaşmakta yarar var. Lakin görünüşe nazaran Resident Evil 4 tekrar karşımıza çıkıyor olabilir. Bu kere çıkış yapacak olan oyun, eski oyundaki grafiklerin düzeltilmesinden fazlası olacak. Tıpkı fikir ve tema üzerine yeni bir kıssa anlatılacağı için büyük bir oyunun geldiğini söyleyebiliriz.

Şu an oyunla ilgili pek bir ayrıntı yok. Lakin geliştirilme kademesinde olduğuna nazaran yakın vakitte bizimle olmayacağını ekleyelim.

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Paravan Blog