Razer cephesinden can sıkan laptop piyasası tahmini!

Razer cephesi, laptop piyasasındaki son durumu kıymetlendirdi. Bilhassa son devirde art geriye yaşanan ezalar, şirketin gündeminde bir numaraya yerleşti. Oyuncu odaklı eserleri ile isminden kelam ettiren firma, gelecekte yaşanabileceklere karşı bir kestirimde bulundu.

Toplumsal medya üzerinden konuşan şirketin CEO‘su Min-Liang Tan, iç açıcı şeyler söylemedi. Başarılı yöneticinin yaptığı kestirimler, oyuncuların canını sıkacak cinsten.

Razer, laptop fiyatlarında artış bekliyor

Bilhassa laptop konusunda net bir fiyat artışı bekleyen şirket, duruma hazırlıklı. Uzun bir toplantı yapıldığını aktaran CEO, Min-Liang Tan, oyuncuları şimdiden uyardı. Son periyotlarda yaşanan olumsuz gelişmelerin bölümü ne kadar yaraladığının altı çizilirken, herkesin hazırlıklı olması gerektiği vurgulandı.

Tablonun aksiliğinden bahseden Razer yöneticisi, açıklamalarında şunlara yer verdi:

Önümüzdeki yıl için oyun dizüstü bilgisayarları serimizi gözden geçirmek için uzun bir toplantı yaptık. Görünüşe nazaran bileşen maliyetlerinde değerli artışlar var. Gelecek kuşak oyun dizüstü bilgisayarlarının (Razer Blade dahil) genelinde fiyat artışları göreceğiz.

COVID-19 ile başlayan ve ilerleyen vakitlerde buna bağlı olarak fabrikalarda yaşanan çip sorununun laptop piyasasını da olumsuz etkilemesi bir sürpriz değil. Kısa müddet içerisinde bitmesi beklenmeyen bu ezalar, şirketleri yeni ataklar itmeye yöneltiyor. Kullanıcıyı direkt etkileyecek bu durum karşısında fiyatların her kesimde olduğu üzere yükselmesi bekleniyor. Geçtiğimiz günlerde NVIDIA cephesi de olumlu bir tablo çizemezken, oyun konsolu üreticilerinin üretim bantlarını kıstıkları ortaya çıkmıştı.

Hal bu türlü olunca Razer üzere oyuncu odaklı şirketler de yeterli donanımları kullanıcıları ile buluştururken daha da dertli süreçler yaşamaktalar. Piyasadaki yarı iletken azlığı nedeniyle artan fiyatlar da muhtemel artırımların önünü açıyor. Son bu açıklamaların akabinde yıl sonuna gerçek laptop almak isteyen kullanıcılara uzmanlar tarafından “acele edin” daveti yapıldı. 2021 sona ererken, laptop piyasasında kıymetli bir hareketlilik görülmesi epey beklenen. Bununla birlikte bu sorunun daha ne kadar süreceği de merak konusu. Bakalım şirketler bu olumsuzluğu kullanıcılara ne kadar yansıtacak, bekleyip göreceğiz.

Sizler Razer cephesinin açıklamalarını nasıl değerlendiriyorsunuz? Görüşlerinizi bizlere aktarmayı unutmayın.

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Paravan Blog