PUBG: New State, indirme sayısında değerli bir eşiği aştı!

Taşınabilir oyun dünyasının merakla beklenen üretimlerinden PUBG: New State, geçtiğimiz günlerde resmen yayınlandı. Hatırlanacağı üzere aylar süren geliştirme ve test evrelerinden sonra oyuncuların beğenisine sunulan üretim, çıkış yapmadan kısa mühlet evvel 50 milyon ön kayıt sayısına ulaşmıştı.

Hatta birinci çıktığı anda oyuncuların ağır ilgisi nedeniyle temas yanlışı bile vermeye başlayan PUBG: New State, iki günün sonunda indirme sayılarında değerli bir eşiği aştı.

PUBG: New State, Play Store’da 10 milyon barajını aştı

Olağan birinci etapta oyunun indirme sayılarındaki büyük muvaffakiyetinin gerisinde PUBG Mobile‘ın hissesinin büyük olduğunu belirtelim. Bu noktada PUBG: New State, bir günde 1 milyondan fazla indirme kaydetti. Bunun üzerine oyun, App Store’da en düzgünler listesinde birinci sıraya kadar çıktı.

PUBG: New State’in yükselişi bununla sonlu kalmadı. Oyun, kısa mühlet evvel Google Play Store’da 10 milyon indirme barajını aşmayı başardı. Her geçen dakika indirme sayılarının süratle artmaya devam ettiğini belirtelim.

Lakin gelen bilgiler, birinci gün yaşanan ilişki kusuru üzere çeşitli meselelerin birtakım oyuncular özelinde hala devam ettiği istikametinde. Krafton, daha evvel kelam konusu problemleri çözdüğünü tabir etse de, oyuna olan yüksek ilgi nedeniyle bir müddet daha bunların devam edebileceğini söyleyebiliriz.

PUBG: New State neler sunuyor?

New State, oyuncuları 2051 yılında fütüristik Troi kentine bırakarak oyunu başlatıyor. Krafton ve PUBG Studios’a nazaran; “Bugüne kadarki en gerçekçi ve teknolojik olarak gelişmiş taşınabilir oyunlardan biri” olacak.

New State, global aydınlatma, otomatik örnekleme ve otomatik pozlama üzere özelliklerden yararlanarak taşınabilir oyun tecrübesini PUBG’nin PC sürümüyle tıpkı düzeye getirmek için son teknoloji imkanlarından yararlanıyor. Silah sesi sistemi de bu yeni grafik geliştirmeler sayesinde büsbütün yine tasarlandı.

New State’in etkileyici grafikleri de en yeni taşınabilir donanım kullanıcıları ile sonlu kalmayacak. Krafton, oyunun oyuncuların çoğunluğu tarafından beğenilecek formda optimize edildiğini, münasebetiyle sistem ihtiyaçlarının; En az bir iPhone 6s’de bulunan iOS 13 yahut üstü ve en az 2 GB RAM’e sahip; rastgele bir Android 6 ve üzeri aygıtı desteklediğini açıkladı.

Krafton, New State’de inançlı ve adil bir oyun ortamını teşvik etmek için yetkisiz programların, emülatörlerin, klavyelerin ve farelerin kullanımını yasaklıyor. Ayrıyeten hileyi önlemek ve oyunun kodunu korumak için hackleri etkin olarak tespit edip; kısıtlama getiriliyor

Pekala siz PUBG: New State’i nasıl buldunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın.

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Paravan Blog