PS3’ün efsane oyunu tam 15 yıl sonra diriltildi!

Sony tarafından 2006 yılında piyasaya sürülen ve PS3’ün birinci parti oyunlarından biri olan MotorStorm, 2012 yılında yapılan bir açıklama sonrasında çevrim içi olarak oynanmaz hale gelmişti. Sony tarafından sunucuları neredeyse 10 yıl evvel kapatılan oyun, hayranları tarafından adeta diriltildi.

MotorStorm, tekrar online olarak oynanabiliyor

Evolution Studios ve BigBig Studios tarafından geliştirilen off-road yarış oyunu MotorStorm, bilhassa birinci duyurulduğu devirde büyük bir infial yaratmıştı. O periyot için gelmiş geçmiş en güzel grafikli yarış oyunu olduğu söylenen MotorStorm, toplamda 3 milyon satış sayısına ulaşarak başarılı bir çıkış yakalamıştı.

Her ne kadar kendine has bir hayran kitlesi olsa da MotorStorm’un çevrim içi oyun imkanı sunan sunucuları, PlayStation 4‘ün piyasaya çıkış tarihinin yaklaştığı bir periyotta Sony tarafından büsbütün kapatıldı. O günden beri oyunu hiçbir biçimde çevrim içi olarak oynayamayan hayranları için enteresan bir haber geldi.

PSONE isimli takım, oyunun hem PS3 hem de RPPCS3 (PS3 oyunlarının PC’de oynanılmasını sağlayan ünlü emülatör) aracılığıyla oynanabilmesini sağlayan özel bir sunucu oluşturdular. Tıpkı grup daha evvel Killzone 2, Warhawk, Socom Confrontation ve Twisted Metal Black üzere birçok eski PlayStation oyununun çevrim içi oynanması için sunucular oluşturmuşlardı.

Üstteki görüntüden da izleyebileceğiniz üzere oyun hayli akışkan ve problemsiz bir biçimde çevrim içi oynanabiliyor. Buna rağmen çevrim içi moda giriş sağlayabilmeniz için DNS ayarlarınızı PSONE sunucularına ayarlamanız gerekiyor. Buraya tıklayarak yapacağınız süreçler sonrasında hem PS3’ünüzü olağan olarak internete bağlı bir biçimde kullanabiliyor hem de takviyeli oyunlarda çevrim içi dayanağına kavuşabiliyorsunuz.

Pekala sizler PSONE takımı tarafından gerçekleştirilen bu çalışma hakkında neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi bizlerle yorumlar kısmında paylaşmayı ihmal etmeyin.

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Paravan Blog