PS Plus abone rekoru kırdı! İşte son sayılar

PS Plus abone sayısı, her ne kadar Sony’nin başka fiyatsız oyun aboneliği programları nedeniyle üşüş yaşasa da Temmuz 2021 prestiji ile toparlanmaya başladı. Abone sayısı, şirket için kilometre taşı sayılabilecek 50 milyon abone sayısına yaklaştı.

Analistler, Xbox Game Pass platformunun an prestiji ile yaklaşık 30 milyon abonesi olduğunu varsayım ediyor. Rakebete yeni bir boyut kazandıran PS Plus, Game Pass’ten 27 milyon daha fazla aboneye sahip.

PS Plus abone sayısı 50 milyona yaklaştı

Toplamda 47,2 milyon aboneye sahip olan Sony, kilometre taşı olan 50 milyon abone barajına yaklaştı. Birden fazla abonelik hizmetine sahip olan PlayStation, her ne kadar PS Plus platformunun gelişimini yavaşlatsa da tanınan platform rekor kırmaya devam ediyor.

Pandemi sürecinin öngörülemeyen tesirleri göz önünde bulundurulduğunda PS Plus abonelerinin artış suratını kestirmek sıkıntı. Lakin analistler, 2022 yılının ikinci yarısında şirketin 50 milyon abone barajını geçeceğini varsayım ediyor.

Ocak-Mart 2020 devrinde 45,9 milyon abone ile rekor kıran PS Plus, pandemi sürecinin başlamasıyla birlikte süratle ivme kazandı. Birtakım analistler, 50 milyon barajına ulaşmadan abone sayısında duraklama görülebileceğini belirtiyor.

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Paravan Blog