Nintendo, toplamda ne kadar Switch satıldığını açıkladı!

Gametsu tarafından yayınlanan ve Nintendo’nun Ekim 2020 ve Ekim 2021 ortası faaliyetlerine dair bilgiler içeren finansal rapor, ünlü Japon şirketin bu güne dek sattığı toplam Switch sayısını gösteriyor. Bunun yanı sıra Nintendo, Switch için toplamda ne kadar oyun satıldığına dair de bilgiler paylaştı.

Switch, 92 milyon satışı aştı!

Nintendo’nun yayınladığı ve 2021’in ikinci çeyreğindeki satış sayılarını da içeren finansal rapora nazaran, firmanın portatif oyun konsolo Nintendo Switch, tabir-i caizse peynir ekmek üzere satmaya devam ediyor.

Buna nazaran son 3 ayda 3.83 milyonluk bir satış sayısına erişen Switch, toplamda 92 milyon satışı geride bıraktı. Konsol tarihinin en fazla satılan 6. konsolu olan Wii, toplamda 101.63 milyon satış gerçekleştirmişti. Yaklaşık bir sene içerisinde Nintendo Switch’in Wii’yi geride bırakması bekleniyor.

Konsol satışlarıyla ilgili resmi sayıları yayınlayan Nintendo, bununla birlikte konsol için piyasaya sürülen oyunların satış sayılarını da paylaştı. Yayınlanan listeye nazaran, gelmiş geçmiş en fazla satan Switch oyunu, tam 38.74 milyon kopya satan Mario Kart 8 Deluxe oldu. Listenin ikinci sırasında Animal Crossing: New Horizons, üçüncü sırasında ise Harika Smash Bros. Ultimate yer alıyor.

En çok satan Nintendo Switch oyunları:

  1. Mario Kart 8 Deluxe – 38.74 milyon
  2. Animal Crossing: New Horizons – 34.85 milyon
  3. Üstün Smash Bros. Ultimate – 25.71 milyon
  4. The Legend of Zelda: Breath of the Wild – 24.13 milyon
  5. Pokémon Sword / Pokémon Shield – 22.64 milyon
  6. Muhteşem Mario Odyssey – 21.95 milyon
  7. Harika Mario Party – 16.48 milyon
  8. Pokémon: Let’s Go, Pikachu! / Pokémon: Let’s Go, Eevee! – 13.83 milyon
  9. Splatoon 2 – 12.68 milyon
  10. Ring Fit Adventure – 12.21 milyon

Pekala sizler Nintendo Switch’in ve oyunlarının satış sayıları hakkında neler düşünüyorsunuz? Yeni devirde Switch‘in satışları artış gösterebilir mi? Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizlerle paylaşmayı unutmayın.

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Paravan Blog