Nintendo, iki ofisini kapatarak çalışanlarını işten çıkardı!

Nintendo firmasına yakınlığı ile bilinen Kotaku cephesinden gelen son haberlere nazaran Japon şirket, Kuzey Amerika’da yer alan az sayıdaki ofislerinden ikisini kapattı. Buna nazaran şirket, Kaliforniya ve Toronto‘daki iki ofisi kapatarak 100’den fazla çalışanın işine son verdi.

Nintendo’nun yaptığı açıklamayla gelişme doğrulandı

Her ne kadar dünya çapında epeyce tanınan bir firma olsa da Nintendo’nun genel hayran kitlesi Japonya ve Asya pazarında ve genel olarak ofislerini de bu bölgeye konumlandırıyorlar. Kotaku kaynaklı habere nazaran şirket, Asya dışındaki seçkin stüdyolarından ikisini kapatarak çalışanlarının işine son verdi.

Gün içerisinde Kotaku cephesinden gelen haber, Nintendo Amerika tarafından da doğrulandı ve stüdyoların kapatılacağı resmilik kazandı. Nintendo, yeni devirde Toronto’da yer alan öbür küçük stüdyoların da farklı merkezlere kaydırılacağını belirtti. Yeni periyotta şirketin farklı durumlarına atanan çeşitli yöneticiler de açıklandı. Buna rağmen firma, aldığı kararla ilgili ayrıntılı bir bilgi vermekten kaçındı.

İşte Nintendo cephesinden gelen açıklama:

Nintendo Amerika’nın merkezi Redmond, WA ve Vancouver, BC’dedir. Çalışanlarımızın ve operasyonlarımızın birçoklarını bu merkezlere taşıyoruz ve vakit içinde Toronto, ON ve Redwood City, CA’daki küçük çaplı ofisleri de kapatacağız.

Nintendo of America (NOA) Ticari İşler ve Yayıncı Münasebetleri Lider Yardımcısı Devon Pritchard, Nick Chavez’in ayrılmasının akabinde Satış, Pazarlama ve İrtibat departmanın idaresini süreksiz olarak üstlenecek. Bayan Pritchard, ABD ve Kanada genelinde satış, pazarlama ve irtibatın stratejisini ve yürütülmesini denetleyecektir.

Nintendo Amerika

Yapılan açıklamanın akabinde, her iki stüdyodaki Nintendo çalışanlarının hayal kırıklığına uğradığı belirtiliyor. Pekala sizler bu gelişme hakkında neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorular kısmında bizlerle paylaşmayı unutmayın.

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Paravan Blog