Netflix oyunları tüm dünyada kullanıma açıldı!

Oyun dünyasındaki yerini güçlendirmek için çalışan Netflix, ortalarında Stranger Things 1984’ün de bulunduğu 5 adet taşınabilir oyunu kullanıma sundu. Daha evvel Polonya’da erişime açılan Netflix Games hizmeti bugünden itibaren ülke ve bölge bağımsız olarak şirketin faaliyet gösterdiği her yerde erişime açıldı.

Netflix’in kullanıma sunduğu oyunlar şöyle: Stranger Things: 1984 (BonusXP), Stranger Things 3: The Game (BonusXP), Shooting Hoops (Frosty Pop), Card Blast (Amuzo & Rogue Games) ve Teeter Up (Frosty Pop). Direkt Netflix Android uygulamasına entegre edilen oyunları harici bir kaynağa gereksinim duymadan akıllı telefonunuzda çalıştırabilirsiniz.

Netflix taşınabilir uygulamasında nasıl oyun oynanır?

Netflix Games kapsamındaki oyunları oynamak için platforma üye olmanız kâfi. Şirket ekstra bir fiyat talep etmiyor, ayrıyeten reklam da göstermiyor. Şimdilik sadece Android aygıtlarda kullanılabilen oyunlara erişmek için öncelikle Netflix profilinize giriş yapın.

Android cep telefonu kullanan üyeler, indirecekleri oyunları seçebilecekleri başka bir oyun satırı ve sekmesi görecek. Android tablet kullanan üyeler ise başka bir oyun satırı görecek yahut indirip oynayacakları oyunları Kategoriler menüsünden seçebilecek.

Oyunların lisanı otomatik olarak Netflix profilinizde belirttiğiniz tercihe uygun olacak. Örneğin Netflix’i Türkçe kullanıyorsanız oyunlar da Türkçe olacak. Lakin şayet Türkçe takviyesi yoksa varsayılan olarak İngilizce’ye geçecek.

Üyeler, birebir hesapla birden fazla taşınabilir aygıttan oyun oynayabilecek. Aygıt sonunu aştığınızda Netflix sizi bilgilendirecek ve böylelikle gerektiğinde yeni bir aygıtta oynayabilmek için kullanılmayan aygıtlardaki oturumunuzu kapatacaksınız. Ayrıyeten Netflix.com üzerinden kelam konusu aygıtların erişimini uzaktan kapatabileceksiniz.

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Paravan Blog