Microsoft’tan Xbox kullanıcılarına ‘kalite’ sözü!

Microsoft, Xbox ile alakalı gelecek planlarından bahsetti. Xbox Proje İdaresi Yöneticisi Jason Ronald, bir röportajında şirketin oyun konsolu konusundaki önceliklerini açıkladı. Xbox kullanıcılarının görüntü yakalama ve paylaşma tecrübesini gereğince iyileştiremediklerini söyleyen Ronald, grup olarak bu bahis üzerinde durduklarını belirtti.

Jason Ronald, Iron Lords Podcast isimli YouTube kanalına konuk oldu. Xbox kullanıcılarının oyun oynarken görüntü kaydedebilmelerini sağlayan Xbox DVR fonksiyonunu geliştirme planları olup olmadığı sorusu üzerine açıklama yapan Ronald, DVR’ın gelişimine sıcak baktığını lisana getirdi. Oyun kaydetme ve paylaşma tecrübesinin çok değerli olduğunu da vurguladı.

Xbox grubu, DVR özelliğini düzgünleştirmeye öncelik veriyor

Xbox kullanıcılarına nazaran, DVR özelliğinin değerli meseleleri var. Oyuncular kaydettikleri görüntüde ses gecikmesi yaşandığından ve kayıt esnasında performans düşüşü meydana geldiğinden yakınıyorlar. Şikayetlerin farkında olduklarını belirten Xbox Proje İdaresi Yöneticisi Jason Ronald, görüntü yakalama kalitesi ve paylaşma tecrübesini iyileştireceklerine kelam verdi.

Jason Ronald, Microsoft Xbox departmanının DVR özelliğindeki sorunları gidermeye öncelik verdiğini açıkladı. Halihazırda problemleri çözmek için çalışsalar da daha yapacak işler olduğunu vurgulayan Ronald şunları kaydetti:

Game DVR’nin, bu yıl yapabildiğimizden daha fazla ilerleme kaydedebilmeyi dilediğim, yakalama ve paylaşma konusunda tek alan alan olduğunu mutlaka söylemeliyim.

Takım Xbox konsollarında görüntü yakalama kalitesini güzelleştirmek için çalışıyor. Lakin daha yapılacak çok iş var. Geri bildirimleri mutlaka duyuyoruz. Görüntü yakalamanın güvenilirliği ve kalitesinde kimi iyileştirmeler yaptık fakat burada hala yapacak işlerimiz olduğunu biliyoruz. Münasebetiyle bu muhakkak bizim için bir önceliktir.

Jason Ronald bu açıklamasıyla Xbox sahiplerinin içini bir nebze rahatlatabildi. Fakat bahsettiği iyileştirmelerin ne vakit son kullanıcıya geleceğini açıklamadı. Tekrar de sorunların birinci ağızdan teyit edilmesi ve düzeltileceği kelamı verilmesi konsol sahipleri için sevindirici bir gelişme.

Pekala ya sizler Xbox Series S|X ya da öteki Xbox oyun konsolunuzda ne tıp sorunlar yaşıyorsunuz. Bunları yorumlar kısmında belirterek tartışma açabilirsiniz. Tıpkı vakitte SDN Forum’da da yazabilirsiniz.

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Paravan Blog