Matrix, oyun mu oluyor? Birinci ayrıntılar geldi!

Matrix hakkında yakın vakitte bir sızıntı geldi. Bu noktada üretimin bir oyun olabileceği üzerinde duruluyor. Mevcut durum PlayStation Network(PSN) art planında göründü. Bir söylenti kaynağı oyunun Unreal Engine 5 motoruyla geliştirileceği bilgisini paylaştı. Buna ek olarak sızıntı kaynağı, The Matrix Awakens isimli proje için bir poster yayınladı.

Posterde ‘Unreal Engine 5 deneyimi’ ibaresi bu noktada kıymet arz ediyor. Zira Epic Games‘in daha evvel yayınladığı teknoloji demosu adeta takipçilerin ağzını açık bırakmıştı. Yepyeni gönderi şu anda oyunun PSN mağazasında yer aldığını söylüyor. Fakat bu şu anda kullanıcılara açılmamış durumda. Bunun yanı sıra PlayStation 5 konsolu için geliştirildiğini belirtiyor.

The Matrix Awakens, sinemaya bağlı bir formda çıkabilir

Şimdi The Matrix Awakens hakkında resmi bir doğrulama gelmedi. Tekrar de bu imal şayet çıkarsa muhtemelen 22 Aralık‘ta vizyona girecek The Matrix Resurrections sinemasına bağlanacak. Şu anlık oyun hakkında daha fazla bir bilgi bulunmadığını da belirtelim.

Unreal Engine 5, Epic Games’in aydınlatma ve doku teknolojisindeki gelişmeleri içeren en yeni oyun motoru oldu. Şirket yeni motorunu birtakım teknoloji demolarıyla sergiledi. Bu demolar tam bir oyun hissiyatı vermese de, Fortnite‘ın altyapısını oluşturma ihtimalini gösterecek kadar öne çıktı.

Matrix daha evvel görüntü oyunu uyarlama konusunda öncü oldu. Tekrar de bu muhtemelen tam bir Matrix oyunu olmayacak. Üretimde Morpheus‘u öldürecek kadar ileri gitsek bile, Matrix Resurrection sineması göz önüne alındığında şu anda durum bu türlü görünmüyor.

Oyun, sinemanın reklamı için değerli bir duruş sergileyebilir

Her iki durumda da üst seviye bir oyun motoruyla Matrix oyunu fikri heyecan yaratıyor. Yanı sıra yaklaşan sinemanın reklamını yapmak için de güzel bir yol üzere duruyor. Matrix Resurrection‘un yıldızları şu sıra medyada hayli göz önüne geliyor. Örneğin Keanu Reeves sinemaya hazırlanırken oyuncu takımının ne kadar az prova yaptığından bahsediyor.

Sizler bir Matrix oyununun gündeme gelmesi konusunda ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın!

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Paravan Blog