Jack Dorsey istifa etti: İşte yeni Twitter CEO’su!

Toplumsal medya devleri ortasında olan Twitter, her geçen gün kendini geliştirmeye devam ediyor. Şirket, son vakitlerde yayınladığı yeni güncellemelerle kullanıcılarına daha yeterli bir tecrübe sunmak istiyor. Bunun için bünyesine yeni şahıslar ekliyor.

Her ne kadar yeni şahıslar eklense de kimi bireyler şirketten ayrılıyor. Yeni bilgilere nazaran ise Twitter’ın kurucuları ortasında olan ve şirketin CEO’luk vazifesini üstlenen Jack Dorsey bugün istifa etti. Yerine Hindistan doğumlu olan ve şu ana kadar Twitter’ın CTO’su durumunda bulunan Parag Agrawal geçti.

Yeni Twitter CEO’su Parag Agrawal oldu!

Twitter’ın kurucusu ve yıllardır İcra Şurası Lideri (CEO) olarak misyon yapan Jack Dorsey, şirketten istifa ettiğini şahsi hesabından açıkladı. Mayıs ayında idare heyetinden da bağını koparacağını tabir eden Dorsey, kurucuları ortasında olduğu dijital ödeme şirketi Square’in de CEO’luğunu yürüttü.

Bu açıklamanın akabinde şirketin başına oybirliği ile Twitter CTO’su Parag Agrawal geçti. Jack Dorsey’in neden bu türlü bir karar verdiği de merak konusu. Lakin son vakitlerde ünlü iş insanın kripto paralara olan merakı onu istifaya sürüklemiş olabilir. Ayrıyeten argümanlar sonrasında Twitter payları %11 artış gösterdi.

Yeni CEO Parag Agrawal, birçok zorlukla karşı karşıya kalacak. Twitter, 2023 yılına kadar 315 milyon adet paraya çevrilebilir etkin kullanıcıya ulaşmak istiyor. Ayrıyeten 2023 yılında yıllık karın da 2 katına çıkarılması hedefleniyor.

Twitter’ın yeni CEO’su: Parag Agrawal

Geçtiğimiz yıl Twitter’ın paydaşları ortasında olan Elliott Management’ın kurucusu ve yatırımcı Paul Singer, Jack Dorsey’in CEO’luk vazifesini bırakmasını talep etmişti. Paul Singer, iki halka açık şirketi yürütmek pek sağlıklı olmayacağı için yerini öbür birine bırakmasının daha hakikat olacağını söylemişti. Fakat bu olay sonrasında şirkette bir değişiklik meydana gelmedi.

Pekala, sizin niyetleriniz neler? Jack Dorsey’in istifası hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı ve görüşlerinizi aşağıda belirtmeyi unutmayın.

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Paravan Blog