İnternetten Para Kazandıran İş Fikirleri

Blog yazarlığı: Kişisel bloglar yazmak ve reklam almak.

E-ticaret: Özelleştirilmiş ürünler satmak veya dropshipping yapmak.

Online kurslar: Kendi alanınızdaki bilgi ve becerilerinizi kullanarak online kurslar hazırlamak.

Yazar olmak: E-kitap veya makale yazmak.

Affiliate marketing: Başka firmaların ürünlerini tanıtmak ve satışlardan komisyon almak.

Sosyal medya yönetimi: İşletmelerin sosyal medya hesaplarını yönetmek.

Web tasarımı ve geliştirme: Web siteleri ve uygulamalar yapmak.

Online danışmanlık: Kişisel finans, sağlık veya diğer konularda danışmanlık hizmeti vermek.

Online tutoring: Online öğretmenlik yapmak.

Fotoğrafçılık: Online fotoğraf satmak.

Bu fikirler sadece birkaç örnektir. İnternetten para kazanmanın birçok yolu vardır ve hangi yolu seçeceğiniz, kişisel yetenekleriniz ve ilgi alanlarınıza göre belirlenmelidir. Önemli olan, kendinizi geliştirmek ve öğrenmek için sürekli olarak çalışmak ve fırsatları aramaktır.

İnternetten Para Kazanmanın 10 Yaratıcı Yolu

On sene evvelce sokaktan geride bıraktığımız ortalama bir insanın internetten milyonlar kazanabileceğini söyleselerdi kahkahalarla gülerdik. Gerçi bugün sonsuz internet milyoneri harika fikirleri edebe aykırı duruma getirip kar elde etse de canını dişine takıp yeteneklerini doğru şekilde kullananlar insanlarda bulunmaktadır.

Tabii ki kendinize ait özel bir ada alacak kadar çok kazanmayabilirsiniz fakat yeteneklerinizi kullanarak rahat bir hayat sürmenizi de hiçbir şey engelleyemez. Medya başarılı internet hikayelerini yalnızca şansa bağlasa da on binlerce insan yalnızca internet üzerinden para kazanarak hayatlarını sürdürmektedir. İşte sizin amacıyla hazırladığımız internetten para kazanma yolları. Bütün bu işleri birer ek iş olarak da yürütmeniz mümkün.

İNTERNET ÜZERİNDEN NASIL PARA KAZANILIR?

1-Stok fotoğraf satın

İnternet yardımıyla stok fotoğraflara olan talepte patlama yaşanmıştır. Online medyanın büyümesiyle medya ve satış noktalarının adedi da etkileyici şekilde artmıştır. Aynı vakitte yüksek kaliteli stok fotoğraflara karşı da şaşırtıcı bir gereksinim bulunmaktadır.

Yuri Arcurs insanların stok fotoğraf ihtiyacını karşılayan biri. Dünyada en çok satış yapan stok fotoğrafçısı ve her 8 saniyede bir imaj satıyor. ( bir sene de 4 milyon imaj satması manasına geliyor )Arcurs bu işten her sene milyonlarca dolar kazanıyor. Dünyada bir sürü iyi fotoğrafçı bulunmaktadır ve bu işe girmedeki tek engel fotoğraf makinesi sahibi olmamaktır. Arcurs yüksek kaliteli ve imgesel imajlarıyla itibar kazanmayı başarmıştır.

Profesyonel fotoğrafçıysanız ya da yalnızca hobi olarak fotoğraf çekiyorsanız internet üzerinden stok fotoğraf satabilirsiniz.

2-Tweet atarak para kazanma

Firmaların reklam mesajlarını takipçilerinizle paylaşarak para kazanabilirsiniz. Her tweet amacıyla alabilmek dilediğiniz ücreti belirliyorsunuz, kategori ve anahtar kelimeler seçiyorsunuz. Daha sonra reklam verenlerin sizinle ilişki kurmasını bekliyor, verdiğiniz öneriyi kabul ederlerse attığınız her tweet başına para kazanıyorsunuz. İnternetten Tweetad.net gibi siteleri araştırarak konuyla alakalı bilgi alabilirsiniz.

Bütün bu proses süresince hesap üzerindeki denetim hesap sahibindedir. Hesap sahibi tweetlerin anlatım biçimini kendi seçebilir ya da beğenmediği tweetleri reddedebilir.

3-Blogdan reklam geliri elde etme

Sadık takipçileri olan bir blogunuz varsa takipçi avantajınızı kullanarak basitçe nakit para kazanabilirsiniz. Google AdSense gibi reklam ağları sayfanıza reklam vermelerine karşılık size ciddi ödemeler yaparlar ve okuyucuların her tıklamasına karşılık ödeme alırsınız. Aşırıya kaçabilir ve her pikseli doldurabilirsiniz. Reklamları güzelce yerleştirirseniz sitenizden rahat rahat gelir elde edebilirsiniz.

Günümüzün en başarılı blog yazarlarından biri olan Kanadalı John Chow reklam satışlarından ve başka akışlarından ayda 40.000 $ kazanmaktadır. Ne tuhaftır ki kendi blogunda da para kazanmanın yollarını anlatmaktadır.

4-Şirketlerin mamüllerini satma

Satış konusu ile alakalı uzmanlığınız varsa firmaların mamüllerini satmayı deneyebilirsiniz. İnsanların fazlası diyet hapları ve penis büyütme mamülleri gibi rahatsız edici mamüller satsa da siz vicdanınızı rahat tutmak amacıyla Amazon gibi sitelerin “affliate” ( satış ortaklığı ) programlarına katılarak bu siteler üzerinden para kazanabilirsiniz. “Affiliate” ticaret dünyasındaki en eski program yöntemlerinden birisidir. Affiliate pazarlamada reklam veren, mamüllerini ya da servisini internet içerisinde pazarlamaları karşılığı affiliate’lere satış başına eskiden tespit edilen bir komisyon öder. Affiliate’ler ( satış ortakları )reklam verenin kampanyalarını fazlası değişik kanaldan pazarlarlar. Bu kanallar, kendi sitelerine reklam banner’ları koymaktan, sosyal medyada direk affiliate linklerini paylaşmaya kadar detaylı şekillerde olabilir. eBay’de bu sistemi uygulayabileceğiniz e-ticaret sitelerinden bir tanesidir ve en iyi satış ortakları ayda 1.3 milyon kazanmaktadır.

5-E-kitap yazın

Son yıllerde internet üzerinden oluşturulan şahsi yayıncılık ciddi bir patlama yaşamaktadır ve ilaveten kendi internet siteniz üzerinden de kitabı tanıtmanıza lüzum yoktur. Amazon, Barnes & Noble ve Kobo her satışta %70 komisyon alabileceğiniz ve şahsi yayıncılık yapabileceğiniz internet sayfalarından yalnızca birkaç adetsidir.

Geçen yıl Amazon üzerindeki e-kitap adedi 8 milyona ulaşmıştır. Amazon’un açıkladığına göre polisiye ve mistik olanlar daha çok satılmaktadır. Bu amaçla sizde bu türlerde yayıncılık yapabilirseniz satış şansınız artar.

26 yaşındaki şahsi yayın yazarı Amanda Hocking e-kitap satışlarından bir yılde 2 milyondan çok kazanmıştır. Amanda’nın hikayelerinde vampirler, troller ve zombiler bulunmaktadır ve kitaplarını 2.99$ dan satmaktadır.

6-Sanal asistan olun

Küçük işletme sahiplerinin hepsi küçük işlerle uğraşması amacıyla tam vakitli bir asistan alabilmek ister fakat çoğunun buna ayıracak bütçesi yoktur. İyi ki internet var! Artık iş sahipleri müşterilerle ilgilenmesi amacıyla part time çalışacak asistanları işe alabiliyor ve tam vakitli personellere verdiği ücretin altında asistan bulabiliyor.

Sanal asistanlık evden çalışanların ideal bir gelir elde yapabilmesi amacıyla harika bir fırsattır. Sanal asistanlar müşterilerle etkileşimde bulunarak, seyahat biletlerinin rezervasyonlarını yaparak ve küçük işletmelerin günlük ihtiyaçlarıyla ilgilenerek para kazanırlar.

7-Yeteneklerinizi kiralayın

Her insanın piyasa sayısal değeri taşıyacak en az bir adet yeteneği bulunmaktadır. Bu yetenekleriniz yardımıyla çoğu ek iş yapmanız mümkün.

İnternet üzerindeki belli siteler yazar, kodlayıcı, tasarımcı ve tercüman olan insanları freelance olarak işe alırlar. Freelance internet siteleri yardımıyla boş zamanlarınızda gelirinizi arttırabilirsiniz. Yeterli motivasyon ve sıkı çalışmayla rahat bir şekilde güzel ek gelir elde edebilirsiniz.

8-Gittigidiyor üzerinden satış yapın

Gittigidiyor’ da istemediğiniz eşyalarınızı küçük bir para harcayarak satışa çıkarabilirsiniz. Fakat unutmamalısınız bu site yalnızca eski Star Wars aksiyon figürlerinin satıldığı bir yer değildir. Esasında gittigidiyor akıllı tüccarların kazanç elde etmek amacıyla alım satım yaptığı bir piyasayeridir. İşin güzel yönü insanların alabilmektan hoşlanacakları mamüller yapıyorsanız kendi sanal mağazanızı açabilir ve bütün dünyadaki müşterilere mamüllerinizi satabilirsiniz. Bu tarz sitelerde ürün satmak son zamanların en tanınmış ek işlerinden biri.

Başarılı bir mağaza Gittigidiyor’da şu vakte kadar 8 milyonluk satış yapmıştır.

9-Mobil program deneyicisi olun

Zamanı olan, İphone programlarını denemeyi istek eden ve programlardaki sorunları keşfeden insanlar bu çabalarına karşılık ödüllendirici ödemeler alıyor. uTest buna benzer programlardan biri. Bu tür hesaplara kayıt olan bireyler bir vakit sonra gerçekleştirdikleri testlere bağlı olarak itibar kazanırlar.

İtibarınızın yükselmesi demek daha karlı test fırsatlarını yakalamanız manasına gelir.

10-Tişört tasarlayın

Sanatsal yönünüz varsa kendi tişörtlerinizi tasarlayabilirsiniz. İnternet üzerindeki birtakım sitelere kendi tişört tasarımlarınızı yükleyebilir ve bu sitelerdeki şahsi çevrimiçi mağazanızda tişörtlerinizi satabilirsiniz.

Ayrıca threadless.com ya da www.tish-o.com.tr gibi siteler bu iş amacıyla güzel birer örnektirler.

Tasarımlarınız ilgi çekerse ciddi ek gelirler elde edebilirsiniz.

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Paravan Blog