Instagram yorumlarında ‘Facebook’ dönemi başlıyor!

Instagram ve Facebook ortasındaki entegrasyon yeni boyuta taşınıyor. Toplumsal medya platformlarını birbirine bağlama amacı doğrultusunda çalışmalar yürüten Meta, bir müddettir kullanıcıların Instagram’da paylaştığı fotoğrafları eş vakitli olarak Facebook hesaplarına da aktarmalarına müsaade veriyor.

Instagram fotoğraflarınızı Facebook hesabınıza aktardıktan sonra, gelen yorumları görüntülemek için evvelden Facebook uygulaması telefonunuzda yüklü olmalıydı. Bu mecburilik ortadan kalkıyor. Taşınabilir uygulamalara gelecek özellikleri evvelce bildirmesiyle tanınan Alessandro Paluzzi artık yorumların da birleşeceğini ortaya çıkardı.

Facebook’taki yorumlara Instagram üzerinden yanıt verilebilecek

Artık yaptığınız paylaşıma Facebook’ta gelen yorumları direkt Instagram uygulamasında görüntüleyebileceksiniz. Doğal bunun için toplumsal medya hesaplarınızın birbiriyle temaslı olması zarurî. Ayrıyeten gönderiyi Instagram’da paylaşırken ‘Facebook’a aktar’ seçeneğini de seçmiş olmanız gerekiyor. Aksi halde yorumlar birleşmiyor.

Facebook yorumları Instagram gönderisinin altında gözükecek

Uygulama geliştiricisi Alessandro Paluzzi’nin ortaya çıkardığı yeni özellik şimdi test basamağında. Testler bitip kararlı haliyle genel kullanıma sunulduğunda, Facebook-Instagram ortasındaki entegrasyon daha kuvvetli hale gelecek. Şu anda iki toplumsal medya platformu ortasında çapraz DM gönderme imkanı da bulunuyor. Bu özellik, Instagram’dan ayrılmadan Facebook arkadaşlarınıza bildiri göndermenizi sağlıyor.

Mola verme özelliğinin ekran manzaraları çıktı

Bilhassa genç kullanıcılar ortasında toplumsal medya bağımlılığının oranı daha fazla. Beşerler bazen Instagram’a dalıp öteki değerli işlerini, ödevlerini yapmayı bile unutabiliyorlar. Bu durumu bastırmanın yollarını arayan Meta, Instagram uygulamasında çok vakit geçirenlere “bir mola vermek ister misin?” minvalinde ikazlar yapacak.

Yalnızca mola ihtarıyla da kalmayacak. Instagram dileyenlerin günlük kullanım limiti ayarlamalarına müsaade verecek. Ne vakit, hangi aralıklarla orta vermek istediğinizi kendiniz belirleyeceksiniz. Şirket mola esnasında nefes al, favori müziğini dinle, fikirlerini kağıda dök vb. tavsiyelerde de bulunacak. Natürel bu özellikler zarurî değil, kullanıcı tercihine bırakılacak.

Pekala ya sizler Instagram’ın yeni özellikleri hakkında ne düşünüyorsunuz? Bilhassa mola vermenin hatırlatılması toplumsal medya bağımlılığının önüne geçecek mi? Fikirlerinizi yorumlar kısmında paylaşmayı unutmayın.

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Paravan Blog