Instagram hesabı açan ünlü isim, 24 saatte rekor kırdı!

Günümüzün en tanınan toplumsal medya sitelerinden biri olan Instagram, ünlüleri de kendine çekiyor. Platformda yer alan ünlüler kısa müddet içerisinde milyonlarca takipçiye ulaşarak, buradan para kazanıyor ve kitlesini genişletiyor. Lakin kimi isimler toplumsal medyayı öbürleri kadar etkin kullanmıyor.

Kelam konusu ünlülerden biri olan Jay-Z, kararından vazgeçti. Sürpriz bir formda Instagram hesabı açan müzisyen, yalnızca eşi Beyonce’yi takip etti. Asıl şaşırtan olan ise kısa müddet içerisinde kazandığı takipçi sayısı oldu. Ayrıyeten bir adet öykü ve post paylaşan ünlü rapçi, 13 saatte rekor kırdı.

Jay-Z, Instagram’da saatler içerisinde milyonlarca takipçi kazandı

Tanınan fotoğraf paylaşım platformu Instagram‘a dahil olma kararı alan Jay-Z, bundan yaklaşık 13 saat evvel Instagram‘da hesap açtı. Ünlü rap sanatkarı birinci paylaşımında ise yapımcılığını üstlendiği yeni Western sineması ‘The Harder They Fall‘un posterine yer verdi. Çok kısa müddette viral olan ünlü yıldız, 1.9 milyon takipçiye ulaştı.

Paylaşımlar ise misal halde ağır ilgi gördü. Jay-Z‘nin birinci paylaşımı 666 bin beğeni ve 30 bin yoruma sahip. Yorum yapan isimlerden biri de Facebook‘un kurucusu ve CEO‘su Mark Zuckerberg oldu. Ünlü milyarder bir emoji ile sanatkara adeta beğenilen geldin dedi.

Bugüne kadar yalnızca Twitter hesabı bulunan ünlü isim, 2008 yılından bu yana birebir hesabı kullanıyor. Fakat bu kadar uzun mühlete ve sahip olduğu üne karşın yalnızca 3 milyon takipçiye sahip. Bu durum Instagram‘ın sahip olduğu kitlenin büyüklüğünü ve ünlülere olan ilgisini gözler önüne seriyor.

Pekala siz bu husus hakkında neler düşünüyorsunuz? Jay-Z, 24 saate en çok takipçi kazanan kişi olmayı başarabilecek mi? Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Paravan Blog