Halo, nihayet dizi oluyor! Birinci fragman yayınlandı

Xbox’ın sevilen görüntü oyunu serisi Halo, yakın vakte kadar Xbox konsollara özel bir oyundu. Kendini gitgide geliştirerek günümüze kadar gelen Halo serisi yakın vakitte PC’ye de gelerek değerli bir adım atmıştı. Bu bilim-kurgu serisi için en çok beklenen gelişmelerden biri gerçekleşti. Yıllar süren planlamaların sonucunda Halo, nihayet dizi oluyor.

Xbox markasının 20. yılına özel olarak bu akşam gerçekleşen aktiflikte bu müjde verildi. Üstelik diziden kısa da olsa bir fragman görüntüsü yayınlandı.

Halo dizisi için birinci fragman yayınlandı

Halo’nun televizyon dizisi olması için çalışmalar yıllardır sürüyordu. Daha evvel Halo oyunlarının dizi haline getirilmesi için kollar sıvandı lakin bu teşebbüsler başarısızlıkla sonuçlandı. Bugün duyurulan yeni proje, Halo’nun dizi olması konusundaki en önemli teşebbüs üzere görünüyor. Şimdi dizi hakkında neredeyse hiçbir şey bilinmiyor. Halo dizisi, Türkiye’de hizmet sunmayan Paramount Plus’ta yayınlanacak. Dizinin tam olarak çıkış tarihi açıklanmasa da 2022 yılında geleceği bilgisi paylaşıldı.

Paylaşılan 30 saniyelik teaser fragmanı aşağıdan izleyebilirsiniz:

Live-action tipinden olan dizi ile ilgili bildiklerimiz bunlardan ibaret. Birebir dizi, 2018 yılında Paramount Plus’a özel olmadan duyurmuştu lakin COVID-19 nedeniyle çekimler ertelenmişti. Devam eden aksaklıklar sonucunda diziyle lakin 2022 yılında buluşabileceğimizi görüyoruz. Halo hayranlarındansanız, en azından dizinin mukadderatının ne istikamette olacağını öğrendiğiniz için memnun olmalısınız.

Halo

Halo dizisinde, oyundaki kıssanın mi aktarılacağı yoksa yeni bir senaryonun mu işleneceği bilinmiyor. Şu anda diziyle ilgili başımızı en çok karıştıran soru bu olsa gerek. Oyundaki ana fikrin işleneceğini bilsek de bizi tam olarak nasıl bir senaryonun ve işleyişin beklediğini bilmiyoruz. Tahminen de sonraki fragmanlarda bu sorumuz daha âlâ karşılıklar bulur.

Son yıllarda oyunların dizi haline getirilmesi için pek çok çalışmaya tanıdık olduk. Şu anda beklediklerimiz ortasında The Last of Us ve Uncharted üzere PlayStation Exclusive oyunları yer alıyor. Xbox, özel oyun konusunda zayıf olsa da en değerli özel oyunu Halo’yu kıymetlendirerek özel oyun konusunda bir adım öteye geçebilir.

Sizin niyetleriniz neler?

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Paravan Blog