GTA Trilogy süreksiz olarak satıştan kaldırıldı!

11 Kasım’da tüm platformlarda çıkış yapan GTA Trilogy: The Definitive Edition oyun dünyasındaki herkesi yakından ilgilendirdi. Pek çoğumuzun çocukluğunda ve gençliğinde oynadığı GTA serisinin çok sevilen üç oyunu yeni grafiklerle ve kimi optimizasyonlarla karşımıza çıkmıştı. Lakin şu an görünen o ki oyunun PC sürümü, süreksiz olarak satıştan kaldırıldı.

GTA Trilogy, PC platformunda satın alınamıyor

GTA Trilogy’nin PC sürümü, Rockstar Games’in dijital oyun mağazası olan Rockstar Store üzerinde satılıyor. Fakat görünüşe nazaran oyunun satın alma sayfasında ‘Bu eser ülkenizde kullanılamıyor’ uyarısı yer almakta. Bu durum sırf Türkiye için kelam konusu değil, tüm dünyadaki ziyaretçilere bu ihtar gösteriliyor. Durumun süreksiz olduğu bilinse de şimdi bir günlük bir oyunda bu türlü bir durumun yaşanması kaygı verici.

Rockstar Store’da GTA Trilogy sayfası

Oyunların neden satıştan kaldırıldığı ile ilgili şimdi bir açıklama yapılmasa da görünüşe nazaran ortada önemli bir durum var. Oyunların öbür platformlardaki satış sayfalarına baktığımızda ise bir problemle karşılaşmıyoruz. Yani bu durum yalnızca PC platformu için geçerli.

Şimdi bir günlük olan Definitive Edition, yeterli ve berbat binlerce yorum aldı. Kimi oyuncular, çıkarılan işin eski GTA temasına uygun ve başarılı olduğunu düşünse de kimileri bu işin fiyatsız modlarla da yapılabilecek kolaylıkta olduğunu söyledi. Türk oyuncular ortasında oyunların 529 TL’lik fiyatı da gözümüzü korkutuyor. Üstelik bu uçuk fiyat tüm platformlarda geçerli.

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Paravan Blog