GTA: San Andreas, Oculus Quest 2’ye geliyor!

2004 yılında Xbox ve PlayStation 2 konsollarına özel olarak piyasaya sürülen GTA: San Andreas, ortadan geçen 17 yılda neredeyse yeni her platform için tekrardan piyasaya sürüldü. Son olarak GTA: The Trilogy – The Definitive Edition ile grafikleri yenilenen ve elden geçirilen imal, artık de Facebook’un sanal gerçeklik gözlüğü için tekrar geliştiriliyor.

GTA: San Andreas, bu sefer de sanal gerçekliğe geliyor

Facebook’un yeni periyottaki projelerinin ve bilhassa MetaVerse projesinin masaya yatırıldığı Connect 2021 etkinliğinde sürpriz bir duyuru geldi. 11 Aralık tarihinde yenilenmiş grafiklerle yine karşımıza çıkacak olan GTA: San Andreas, Facebook’un ürettiği sanal gerçeklik gözlüğü Oculus Quest 2 için de piyasaya çıkacak.

Facebook ve Mark Zuckerberg cephesinden oyuna dair öbür rastgele bir bilgi paylaşılmadı. An prestijiyle oyunun PS2 ve Xbox için piyasaya sürülen ana versiyonu üzerinden mi yoksa grafiklerin yenilendiği Definitive Edition üzerinden mi geliştirildiği meçhul. Buna rağmen Facebook, oyunun VR versiyonu üzerinde yıllardır çalışıldığını ve daha fazlasını paylaşmak için sabırsızlandıklarını belirtti.

GTA: San Andreas – The Definitive Edition, GTA III ve GTA: Vice City ile birlikte 11 Kasım 2021 tarihinde oyuncularla buluşacak. Her üç oyunda, orjinal üretimlerin grafikleri elden geçirilmiş ve Unreal oyun motoruyla geliştirilmiş versiyonunu içerecek. Microsoft tarafından yapılan açıklamada, oyunun piyasaya sürüldüğü günden itibaren Xbox Game Pass dünyasına ekleneceği söylendi.

Pekala sizler oyunun sanal gerçeklik için yine geliştirilmesi hakkında neler düşünüyorsunuz? Sizce San Andreas’ı çok daha yeterli grafiklerle görebilecek miyiz? Görüşlerinizi bizlerle yorumlarda paylaşabilirsiniz.

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Paravan Blog