GTA 6’nın birinci ekran imgesi GTA Trilogy’de gizli olabilir!

Geçtiğimiz hafta çıkış yapan GTA Trilogy: The Definitive Edition son derece olumsuz reaksiyonlar toplayarak bir facia olarak ismini Rockstar tarihine yazdırmıştı. Rockstar Games oyun için özür diliyor ve yanılgıları düzeltmeye çalışıyor olsa da bu remaster, çoğumuzun aklında facia olarak kalacak. Lakin bu yeni üçlemeyle ilgili bir hoş ayrıntı ortaya çıkmış olabilir. Söylentilere nazaran GTA 6 oyununun birinci ekran imgesi, oyunun içinde gizli.

GTA Trilogy’deki bu imgeler GTA 6 oyunundan ekran imgesi mü?

GTA forumlarında paylaşılan bir ekran imajı, GTA hayranlarını heyecanlandırmak için gerekli olan kıvılcımı ateşledi. GTA Trilogy’nin San Andreas oyununda bir duvarda bulunan fotoğrafta bir konut var. Bu konutun GTA 6’dan olduğunun düşünülmesinin nedeni ise yüksek kaliteli olması. O denli ki GTA Trilogy’nin grafiksel değişiminin bir modülü olmadığı düşünülüyor. Bu ihtimali güçlendiren öteki durum ise bu meskenin hiçbir GTA oyununda bulunmaması.

Oyunu oynamaktan fazla yaşayan GTA hayranları bile öbür oyunlarda bu konutu bulamamış. Bu konutun hem hiçbir oyunda olmaması, hem de yüksek kalitede olması ‘acaba’ dedirtmeye yetiyor. Bunun zorlama bir ihtimal olduğunu söyleyebilirsiniz, haklı da olabilirsiniz. Fakat GTA 6’yı yıllardır bekleyen beşerler bu ihtimale bile inanmak istiyor.

Bu ihtimale bizi inandıran tek ayrıntılar bunlar değil. Forumdaki bir üye, bu duruma daha çok ihtimal vermenizi sağlayacak bir tespitte bulunmuş. Daha evvel GTA 6’nın Miami’de geçeceği ve oranın kültürünü yansıtacağı söylenmişti. Bir üye Miami’nin Google Maps arşivinden bu meskeni bulmuş. Maps’ten alınan ekran manzarası, bu meskene epey benziyor. Ayrıyeten iki imajdaki ağaçlar da birbirine oldukça benzemekte.

Yeniden de tüm bu ayrıntıların bir spekülasyona benzediğini hatırlatalım. Bu mesken yalnızca dekorasyon için oyuna eklenmiş de olabilir. Bu yüzden bu görsellere pek fazla inanmanız sizin zararınıza olabilir. Lakin biz bu imajları aklımızın bir köşesine kaydettik. Bu manzara gerçek olmasa bile GTA 6’nın geliştirilmekte olduğunu esasen biliyoruz.

Sizce bu imgeler nitekim de GTA 6’ya mı ilişkin? Yorum bırakabilirsiniz.

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Paravan Blog