GTA 3 Trilogy Edition’da bâtın ileti nasıl bulunur?

Rockstar Games, 11 Kasım’da tüm platformlar için GTA Trilogy: The Definitive Edition‘ı yayınladı. Akabinde oyunların içerisine tıpkı GTA 3‘te olduğu üzere birtakım saklı geliştirici bildirileri eklendiği ortaya çıktı. Şirket aslında oyuncuların bu alana ulaşmasını istemediğini söylüyor. Ancak zorlaştırmış olsa da tam olarak engellemiyor.

Zımnî bildirisi keşfetmek oyun tecrübesini ve rekabeti artıran bir adım olduğu için Rockstar son devirlerde çıkardığı oyunlarda bu sistemi izlemeye başladı. GTA 3’te de oyuncular bu alana erişmenin hali hazırda bir kaç farklı yolunu buldular.

GTA serisindeki bilinmeyen iletiler

Rockstar Games uzun vakittir yaptığı oyunlarda saklı iletilere yer veriyor. Bu duruma çoğunla GTA serisinde rastlıyor olsak da, Red Dead Redemption üzere başka oyunlarında da mevcut. Lakin elbet en tanınan olanları ve konuşulanları Vice City’den GTA 5’e kadar karşımıza çıkanlar oldu.

Örneğin GTA 4 Liberty City oynarken özgürlük heykeline giderseniz, ABD‘nin eski First Lady‘si ve Lider adayı Hillary Clinton‘ın gülen yüzünü görebilirsiniz. Ya da GTA 5′te sokakta gezinirken bile karşınıza illuminati sembolleri çıkabilir. Ayrıyeten oyun içerinde UFO’lara ve uzaylıları araştırdığı söylenen meşhur 51. bölgeye de göndermeler yapılıyor.

GTA 3’te zımnî geliştirici iletisi nasıl bulunur?

Pek çok oyunsever Rockstar’ın gizlediklerini bulmanın başka bir oyun tecrübesi yaşattığını söylüyor. GTA 3’te de bu bilinmeyen bildirinin yer aldığı orta sokağa ulaşmak öncelikle için öykü vazifelerini tamamlamanız gerekiyor. Akabinde Stauton adasının kilidi açılacaktır. Sonrasında Bedford Point’e giderek, Güneybatı’sında bulunan otoparka girin. Natürel karşınıza çıkan duvarı aşmak için yüksek bir araca gereksiniminiz olabilir.

Şayet bir araç bulduysanız, karşınıza çıkan iki çöp konteynerinin yanına park ederek çatısına çıkın ve akabinde daha evvel orada gözükmeyen sokağa girmek için duvarın üstünden atlayın. Şayet sonuna kadar yürüyüp ağaçların yanına giderseniz, “Buraya gelmemen gerekiyordu, biliyorsun” yazan saklı bir bildiri göreceksiniz.

Siz bu mevzu hakkında ne düşünüyorsunuz? Rockstar oyunlarında daha evvel gizlenmiş bir bildirisi keşfettiniz mi? Görüşlerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı unutmayın!

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Paravan Blog